Chciała sprzedać bikini. W efekcie oszuści zaciągnęli na nią kredyt

0
177

Mieszkanka powiatu biłgorajskiego została oszukana podczas internetowej transakcji. 26 -latka chciała sprzedać bikini, weszła w podesłany przez oszustów link, a ci zaciągnęli na nią kredyt. Policja przypomina, że niezależnie od tego czy kupujemy czy sprzedajemy w Internecie nigdy nie otwierajmy podesłanych nam od nieznajomych linków i nie podawajmy żadnych danych.

Wczoraj do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 26-letnia mieszkanka naszego powiatu, która została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta na jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż bikini. Za pośrednictwem serwisu skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem, która poprosiła ją o podanie adresu e-mail. Następnie 26-latka na swoją pocztę otrzymała z „aplikacji” informację, że kupująca zapłaciła za zakup, ale aby otrzymać pieniądze musi ona przejść weryfikację, więc powinna „kliknąć” w podesłaną w wiadomości etykietę. Kobieta weszła w etykietę pod którą krył się link i została przekierowana na stronę „banku”, gdzie podała swoje dane oraz informacje z karty. Następnie pojawiła się wiadomość, że skontaktuje się z nią pracownik banku. 26 -latka odebrała telefon z nagranym głosem kobiety, który poinformował ją, że ma wpisać trzy cyfrowy kod, który został jej podany. W kolejnym kroku kobieta miała kliknąć jeden z obrazków podesłanych jej na e-maila co też uczyniła. Po chwili 26-latka postanowiła sprawdzić swoje konto, wtedy zobaczyła, że otrzymała przelew w kwocie ponad 4000 złotych, w pierwszej chwili pomyślała, że kupująca pomyliła się i przesłała jej za dużo pieniędzy. Postanowiła się z nią skontaktować, ale wtedy okazało się, że konto „kupującej” i cała konwersacja „zniknęła”. 26-latka ponownie sprawdziła swoje konto i wtedy stwierdziła, że wypłacono z niego 2,000 złotych oraz, że część środków jest zablokowana jako opłata za zakupy. Następnie zadzwoniła na infolinię banku, gdzie dowiedziała się, że został na nią zaciągnięty kredyt.

Również wczoraj do policjantów zgłosiło się dwóch mieszkańców powiatu, którzy zostali oszukani. 34-latek chciał sprzedać w Internecie pompę wtryskową do samochodu i wszedł w podesłany mu link. W efekcie oszust uzyskał dostęp do jego karty kredytowej i dokonał zakupów obciążając konto mężczyzny na kwotę 1000 złotych. Z kolei 36-latek chciał kupić za pośrednictwem Internetu felgi samochodowe i po przesłaniu pieniędzy w kwocie 1300 złotych kontakt ze sprzedającym się urwał.

Policja apeluje, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przestępcy idąc z duchem czasu tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów. Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Podobnie jeśli nieznajoma osoba przesyła nam link, który odsyła nas na stronę, gdzie mamy podać swoje dane nie róbmy tego! Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

źródło: KPP Biłgoraj

Poprzedni artykułNiebezpieczne zderzenie audi i renault.
Następny artykułZAMOŚĆ: W tę sobotę manifestacja “Stop segregacji sanitarnej”. PODAJ DALEJ
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments