Wady i zalety pomp ciepła powietrze woda

0
294

Pompy ciepła wykorzystujące powietrze do podgrzania wody są najchętniej wybieranym rodzajem pomp. Posiadają kilka wad, jednak w ostatecznym rozrachunku  ilość zalet przewyższa na ich korzyść. Wykorzystanie ciepła z powietrza jest bowiem najłatwiejszym i najtańszym  sposobem na ogrzanie domu.

U kogo sprawdzi się taka pompa?

Pompa ciepła powietrze woda to rozwiązanie idealne na każdą działkę. Nie ma znaczenia, czy posesja, na której montuje się pompę ma tysiąc czy dziesięć tysięcy metrów kwadratowych, ponieważ instalację ogranicza jedynie wydajność przetłaczającego powietrze wentylatora.  O najważniejszy czynnik, czyli powietrze nie trzeba się martwić, z tego względu, że jest ono dostępne w dowolnej ilości. Koszt tego  typu pompy jest o kilkanaście tysięcy tańszy niż w przypadku pompy gruntowej, a rodzaj podłoża, na jakim się znajduje, nie stanowi żadnego wpływu na jej pracę, bo tu po prostu nie trzeba robić żadnej instalacji dolnego źródła.

Jakie są wady i zalety pompy ciepła powietrze woda?

Do najważniejszych zalet korzystania z tego typu pompy można zaliczyć m.in.: bezobsługowość, ekologiczność, łatwy montaż na terenie każdego obiektu, brak konieczności budowy zbiorników na paliwo oraz sprawdzania jego stanu, oraz fakt, że jest to najbezpieczniejszy sposób ogrzewania budynku. Przy użyciu pompy ciepła nie ma ryzyka wybuchu, tak jak jest to w przypadku instalacji gazowej, olejowej czy paliwowej. Powietrze jest dostępne cały czas, a więc nie tylko nie trzeba za nie płacić, ale również martwić się o jego ilość. Do głównych wad, jakie można wymienić, jest przede wszystkim cena zakupu, chociaż i tutaj warto pamiętać, że istnieją dofinansowania, a koszt zwraca się po paru latach. Kolejną sprawą jest uzależnienie pompy od działania energii elektrycznej, a więc warto wyposażyć dom w dodatkowe akumulatory na wypadek zaniku napięcia w sieci elektroenergetycznej. Należy też pamiętać, że powietrzne pompy emitują pewien poziom hałasu, który może okazać się nieco uciążliwy dla domowników. Więcej na temat pomp ciepła powietrze woda przeczytasz na  https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

Poprzedni artykułNowe oferty pracy w Zamościu i okolicy
Następny artykułNowa policjantka w szeregach zamojskiej policji
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments