Nowa policjantka w szeregach zamojskiej policji

0
604
fot. KMP Zamość

Nowa policjantka rozpoczęła służbę w zamojskiej komendzie. Uroczyście złożyła ślubowanie, które przyjął podinsp. Tomasz Halinowski I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu. Adeptka otrzymała legitymację służbową. Czeka ją szkolenie, po którym wróci do naszej jednostki, aby pełnić służbę na rzecz mieszkańców powiatu zamojskiego.

W piątek (7.01) w budynku Komendy Miejskiej Policji w Zamościu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętej policjantki. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości podinsp. Tomasza Martyniuka Naczelnika Wydziału Prewencji naszej jednostki. Meldunek przyjął I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu podinsp.Tomasz Halinowski. Po tym nastąpiło odegranie hymnu państwowego, a następnie ślubowanie nowo przyjętej policjantki.

I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzała za nim adeptka sztuki policyjnej. Ślubowała: „ służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Następnie z rąk podinsp. Tomasza Halinowskiego policjantka otrzymała legitymację służbową oraz życzenia wszelkiej pomyślności i powodzenia.

Teraz przed nią szkolenie podstawowe w czasie, którego zdobędzie odpowiednią wiedzę i umiejętności. Po nim rozpocznie służbę w naszej jednostce i będzie dbała o porządek w powiecie zamojskim oraz bezpieczeństwo jego mieszkańców.

źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykułWady i zalety pomp ciepła powietrze woda
Następny artykułKobiecy wieczór w Stylowym
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments