Sitaniec: mandat w wysokości 3200 zł dla 23-latka w fordzie

0
300
edf

Od nowego roku brawura na drodze jest surowo karana. Przekonał się o tym 23-latek, który kierując fordem w Sitańcu wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej, na przejściu dla pieszych i w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę. Ponadto 23-latek usiadł za kierownicę pomimo decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień. Poniesie konsekwencje popełnionego przestępstwa i wykroczeń drogowych, za które grozi grzywna w łącznej wysokości 3200 złotych.

W Sitańcu (gmina Zamość) kierujący fordem jechał znacznie szybciej niż zezwalają na to przepisy. Zauważył to patrol ruchu drogowego. Policjanci zauważyli też jak ten sam kierowca zaczął wyprzedzać na linii podwójnej ciągłej i kontynuował ten niebezpieczny manewr na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Policjanci natychmiast postanowili ostudzić pirackie zapędy kierującego fordem i przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą osobówki siedział 23-latek z Zamościa. Popełnił on wykroczenia drogowe, za które grozi grzywna w łącznej wysokości 3 200 złotych. Taryfikator za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych przewiduje grzywnę w wysokości 1500 złotych, wyprzedzanie na linii podwójnej ciągłej to kolejne 200 złotych, przekroczenie dozwolonej prędkości o 54 kilometry na godzinę zagrożone jest natomiast mandatem w wysokości 1500 złotych. 23-latek odpowie też za przestępstwo, którego się dopuścił siadając za kierownicę forda. Decydując się na to nie zastosował się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiłu

Poprzedni artykuł30. finał WOŚP w Zamościu
Następny artykuł2500 zł mandatu dla 40-letniego rowerzysty
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments