2500 zł mandatu dla 40-letniego rowerzysty

0
221
fot.policja

Policjanci biłgorajskiej drogówki zauważyli rowerzystę, który pomimo zmroku jechał nieoświetlonym jednośladem. Jak się okazało był on również nietrzeźwy miał bowiem w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Policjanci ukarali nieodpowiedzialnego mężczyznę według nowego taryfikatora mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Policjanci z biłgorajskiej drogówki patrolowali miejscowość Dąbrowica. W pewnym momencie zauważyli rowerzystę, który pomimo zmroku jechał nieoświetlonym jednośladem. Podczas kontroli okazało się, że cyklistą był 40-letni mieszkaniec biłgorajskiej gminy. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma on w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Na podstawie nowych przepisów, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku kierowca został ukarany przez policjantów według nowego taryfikatora mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie z początkiem bieżącego roku, wprowadziły surowsze kary m.in. za wykroczenia polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz będąc w stanie nietrzeźwości – powyżej 0,5 promila. W pierwszym przypadku grozi mandat w wysokości 1000 złotych mandatu, w drugim  2500 złotych.

Pamiętajmy również o tym, że poruszanie się pod wpływem alkoholu jednośladem po drodze, stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia nie tylko samego cyklisty ale także innych użytkowników dróg. Apelujemy o rozsądek na drodze oraz przestrzeganie przepisów!

Źródło: KMP Biłgoraj młodszy aspirant Joanna Klimek

Zdjęcie poglądowe

Poprzedni artykułSitaniec: mandat w wysokości 3200 zł dla 23-latka w fordzie
Następny artykułNowe oferty pracy w Zamościu i okolicy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments