Surowe konsekwencje dla kierowcy BMW za przekroczenie prędkości

0
205
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Zatrzymaniem prawa jazdy i wysokim mandatem karnym zakończyła się jazda 23-letniego kierującego BMW, który wczoraj w miejscowości Werechanie jechał z prędkością 112 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci przypominają o zmianach w taryfikatorze mandatów i apelują o rozsądek za kierownicą.

Od 1 stycznia bieżącego roku obowiązują przepisy zaostrzające kary dla kierowców popełniających wykroczenia drogowe. Przekonał się o tym 23-letni kierujący samochodem osobowym marki BMW, który wczoraj jechał z prędkością 112 km/h drogą wojewódzką w miejscowości Werechanie. Jadąc o 62 km/h za szybko w obszarze zabudowanym, kierujący musiał liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, policjanci nałożyli na kierującego 2 tysiące złotych mandatu oraz 10 punktów karnych. Mężczyzna stracił również prawo jazdy na 3 miesiące.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz zdjęcie nogi z gazu. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. – przestrzega sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Poprzedni artykuł43-letni rowerzysta zapłaci 2500 zł mandatu
Następny artykułPrezydent Andrzej Duda po raz drugi zakażony koronawirusem
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments