43-letni rowerzysta zapłaci 2500 zł mandatu

0
131

Wczoraj hrubieszowscy policjanci na jednej z ulic w Hrubieszowie zauważyli rowerzystę, który jadąc jednośladem miał problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Policjanci zatrzymali go do kontroli. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 43-latek ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi ukarali nieodpowiedzialnego cyklistę według nowego taryfikatora mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 21:00 na jednej z ulic w Hrubieszowie. Policjanci patrolujący okolicę zauważyli mężczyznę jadącego rowerem. Jego zachowanie i chwiejny tor jazdy wskazywały na to, że jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić i zatrzymali cyklistę do kontroli. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 43-letni mieszkaniec Hrubieszowa ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Na podstawie nowych przepisów, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku kierowca został ukarany według nowego taryfikatora mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Takiej wysokości mandat przewidziany jest za kierowanie po drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Źródło: KMP Hrubieszów, aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Romantyczny koncert walentynkowy
Następny artykułSurowe konsekwencje dla kierowcy BMW za przekroczenie prędkości
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments