ZAMOŚĆ: Orszak Trzech Króli 2022. Utrudnienia na trasie przemarszu [MAPA]

0
665

6 stycznia 2022 r. ulicami Zamościa już po raz ósmy przejdzie Orszak Trzech Króli. Tradycyjnie przemarszowi będą towarzyszyły inscenizacje oraz kolędowanie.

Jak zapowiadają organizatorzy VIII edycji Orszaku Trzech Króli – wydarzenie odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Na czas trwania przemarszu ulicami miasta będą niewielkie utrudnia w ruchu pojazdów. Ulice, po których będzie przemieszczał się Orszak, będą wyłączone z ruchu pojazdów. Kierowcy proszeni są o nie parkowanie swoich pojazdów na trasie Orszaku (szczególnie na ul. Pereca, Zamkowej, Szczebrzeskiej – przy Katedrze) oraz stosowanie się do poleceń osób uprawnionych do kierowania ruchem. 

Ruch drogowy będzie kierowany przez Policję, Straż Miejską i OSP Gminy Zamość. Służby zadbają o bezpieczeństwo uczestników Orszaku. 

Organizator – Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu zobowiązane zostało w umowie o bezpłatnej współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli m.in. do stworzenia scenariusza nieodbiegającego w sposób istotny od tradycyjnego scenariusza jasełkowego, w tym do nie umieszczania postaci bajkowych.

W czasie Orszaku  jedynymi sztandarami, flagami i oznaczeniami mogą być tylko te,  które przygotuje i zaakceptuje organizator.

Zabezpieczenie opieki medycznej – karetka pogotowia wraz z ratownikiem od godz. 10.30 będzie znajdować się przy kościele pw. Zwiastowania NMP pod opieką Ojców Franciszkanów w Zamościu, natomiast podczas przemarszu karetka pogotowia zajmie miejsce na końcu grupy kolędników. 

Bezpłatne toalety- kabiny Toi Toi będą zabezpieczone przy I LO, od ul. Akademickiej. 

Po pokłonie Trzech Króli i uczestników Orszaku oddanemu Panu Bogu pod postacią Dzieciątka Jezus rozpocznie się wspólny śpiew kolęd, które poprowadzi Szkoła Muzyczna Yamaha Zamość i Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Ojca Pio,  a także rozstrzygnięty zostanie konkurs na „Królewskiego Szczodraka”.

Wśród 120 kg. słodkich Szczodraków Zamojskich wykonanych i hermetycznie pakowanych przez Cukiernię Jutrzenka z Wólki Panieńskiej znajdą się 2 „Królewskie Szczodraki” z nadzieniem z kapusty.

Osobom, które będą miały szczęście i trafią na takie ciasto przysługiwał będzie od Orszaku do Gali Orszaku Trzech Króli przywilej bycia królem czy królową. 

Na scenie Rynku Wielkiego Trzej Królowie uhonorują 2 szczęśliwców przygotowanymi na konkurs koronami.

Ponadto tradycyjnie już Trzej Królowie częstować będą uczestników Orszaku cukierkami, a Panie z KGW Gminy Zamość gorącą herbatą.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnego kolędowania i pielęgnowania naszych bogatych tradycji, związanych z okresem Bożego Narodzenia.

Apelują też do uczestników wydarzenia o stosowny do pogody ubiór oraz stosowanie się do przepisów i komunikatów.

mapka 2022 ZAMOŚĆ: Orszak Trzech Króli 2022. Utrudnienia na trasie przemarszu [MAPA]

 

Poprzedni artykułTragiczny wypadek w Płoskiem. Nie żyje 27-latek
Następny artykułNie żyje Marian Szewera
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments