Podsumowanie roku 2021 w CKF „Stylowy”: Mimo pandemii widzowie nie zrezygnowali z kinowych emocji.

0
281
fot. archiwum NKZ

„Dziewczyny z Dubaju”, „Psi Patrol Film”, „Spider-Man. Bez drogi do domu” to najchętniej oglądane filmy w 2021 roku w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. W minionym roku zamojskie kino odwiedziło 113 642 widzów. Obiekt był zamknięty w czasie lockdownu przez ponad 3 miesiące (1.01-11.02 i 20.03-20.05.2021). Mimo pandemii widzowie nie zrezygnowali z kinowych emocji.

„Dziewczyny z Dubaju” zgromadziły 5083 osób, „Psi Patrol Film” 4834, najnowszą część przygód człowieka – pająka obejrzało 4698 kinomanów. Na kolejnych pozycjach, w rankingu najpopularniejszych filmów zamojskiego kina, znalazły się: „Nie czas umierać”, „Luca”, „Szybcy i wściekli 9”, „Venom 2: Carnage”, „Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do wolności”, „Clifford. Wielki czerwony pies” i „Small world”.

W 2021 roku zrealizowane zostały przez CKF Stylowy dwa duże wydarzenia filmowe. W sierpniu odbył się 9. Zamojski Festiwal Filmowy. W czasie 3-dniowej imprezy widzowie obejrzeli 20 filmów dokumentalnych, którym towarzyszyły spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi. Ważnym wydarzeniem festiwalu był przedpremierowy pokaz dokumentu Marii Dłużewskiej „Z Gwiazdami podróż bez końca” z udziałem twórców oraz bohaterów filmu – Andrzeja i Joanny Gwiazdów. W listopadzie 2021 roku CKF Stylowy zorganizowało 9. Przegląd Filmowy „Alchemia Kina” – Promocja Polskiego Filmu z udziałem Małgorzaty Zajączkowskiej, Łukasza Simlata i Łukasza Maciejewskiego. 

W trudnym dla kin i kinematografii czasie pandemii, zamojskie kino pozyskało wsparcie finansowe z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w wysokości 450 000,00 zł z Programu Operacyjnego: Rozwój Kin, Priorytet – Wsparcie promocji polskiego filmu. Dofinansowania  udzieliło jednostce także Miasto Zamość, przyznając dotację podmiotową w kwocie 100 000,00 zł. Ze środków zewnętrznych został realizowany 9. Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”. Wydarzenie było współfinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a także Województwa Lubelskiego „Lubelskie. Smakuj Życie!”, Miasta Zamość i Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A.  9. Przegląd Filmowy „Alchemia Kina” – Promocja Polskiego Filmu dofinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej z Programu Operacyjnego: Edukacja i upowszechnianie kultury filmowej, Priorytet – Filmowe Inicjatywy Lokalne.

Dziękując widzom za obecność na filmach w mijającym roku, zapraszamy na najbliższe filmowe hity 2022. Już 6 stycznia na ekrany kinowe powraca kultowa seria KONIEC ŚWIATA CZYLI KOGEL MOGEL 4. Od  21 stycznia w repertuarze GIEREK – historia człowieka, który dziś wciąż budzi skrajne emocje oraz przebojowa animowana komedia dla najmłodszych SING 2, 28 stycznia w kinach zadebiutują: 8 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE O FACETACH, kontynuacja komediowego hitu z gwiazdorską obsadą oraz MORBIUS – nowa legenda Marvela. W dniach 6-10 marca 2022 zamojskie kino zaprasza na 26. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm”.

koniec swiata czyli kogel mogel 4 plakat b1 Podsumowanie roku 2021 w CKF „Stylowy”: Mimo pandemii widzowie nie zrezygnowali z kinowych emocji.

Poprzedni artykułNowy rok, nowa praca. Sprawdź najnowsze oferty z Zamościa i okolicy
Następny artykułPrzed nami tradycyjny “Noworoczny Koncert Kolęd” w wykonaniu Namysłowiaków.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments