Międzynarodowi goście w SP nr 10 w Zamościu [ZDJĘCIA]

0
275
FOT. SP nr 10 w Zamościu

Od 6 do 10 grudnia, w ramach programu Erasmus+ i projektu „Zostań sławnym Youtuberem”, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 10 w Zamościu gościli swoich rówieśników z Norwegii, Portugalii, Rumunii, Bułgarii i Turcji.  

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem youtuberów i zwiedzaniem Warszawy oraz Centrum Nauki Kopernik.

Przyszedł też czas na zwiedzanie hetmańskiego grodu. Goście z ogromną ciekawością poznali historię, zabytki oraz ciekawostki i legendy związane z Zamościem. Towarzyszył im wspaniały przewodnik, ubrany w strój historyczny, czym wzbudził ogromne zainteresowanie.

Tydzień obfitował w ciekawe spotkania, rozmowy, zajęcia i rozrywki. Realizowane były interesujące działania w szkole, m.in.: doświadczenia, rozwiązywanie zagadek, zajęcia przyrodnicze, taneczne czy filmy prezentujące pracę nowych przyjaciół. Na pożegnanie upieczono świąteczne pierniczki, na których nie zabrakło symboli flag państwowych 6 europejskich krajów. Nawiązano nowe przyjaźnie i wymieniono się doświadczeniami związanymi z projektem. Najważniejsze jednak, jak podkreślali uczestnicy wymiany, było to, że mieli możliwość poznania się. Teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na spotkanie w Portugalii.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments