ZAMOŚĆ: Piesza potrącona na pasach

1
298
fot. KMP Zamość

72-letnia kobieta przechodząc przez przejście na ulicy Lwowskiej w Zamościu została potrącona przez kierującego renault. Piesza z załogą karetki pogotowia pojechała do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że doznała niegroźnych potłuczeń. Siedzący za kierownicą osobówki oraz 72-latka byli trzeźwi.

Do zdarzenia doszło we wtorek (14.12) w godzinach popołudniowych na ulicy Lubelskiej w Zamościu. Pracujący tam policjanci ustalili, że kierujący osobowym renault jechał od strony Kalinowic w kierunku centrum Zamościa. Zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych najechał na znajdującą się na pasach 72-latkę.

72-letnią mieszkankę Zamościa załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala. Po badaniach okazało się, że kobieta poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący renault, 67-letni mieszkaniec gminy Zamość, był trzeźwy. Trzeźwa była także 72-latka.

Kolizja dla kierującego renault zakończyła się postępowaniem mandatowym. Za nieudzielanie pierwszeństwa pieszemu na przejściu 72-latek otrzymał wysoki mandat kary.

Przypominamy, że na drodze zawsze należy zachować ostrożność. Szczególne skupienie powinno towarzyszyć kierowcom zwłaszcza w okolicach przejść dla pieszych. Tam w każdej chwili na pasach może pojawić się człowiek.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułOfiara śmiertelna pożaru w budynku mieszkalnym.
Następny artykułW tę Wigilię zostawmy #WolneMiejsceDlaMunduru
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
doc

“na ulicy Lubelskiej w Zamościu, …. kierujący osobowym renault jechał od strony Kalinowic w kierunku centrum Zamościa” hmmm