W tę Wigilię zostawmy #WolneMiejsceDlaMunduru

0
153

W tym roku Święta Bożego Narodzenia nie wszyscy będą mogli spędzić w rodzinnym gronie. Tysiące żołnierzy i funkcjonariuszy nawet w ten wyjątkowy czas radości i rodzinnego ciepła, będzie pełnić służbę na polsko-białoruskiej granicy z dala od swoich rodzin i bliskich.

Wspieramy akcję #WolneMiejsceDlaMunduru! Niech będzie ona wyrazem naszego poparcia dla obrony granicy, a także znakiem solidarności z żołnierzami i funkcjonariuszami, którzy tam służą.

Tradycja pozostawiania wolnego nakrycia przy wigilijnym stole jest mocno zakorzeniona w polskiej kulturze. Dawniej wolne miejsce było zostawiane dla dusz zmarłych, obecnie częściej utożsamiamy je z niespodziewanym gościem lub zagubionym wędrowcem, który może zapukać do naszych drzwi.

Chcemy, aby akcja #WolneMiejsceDlaMunduru była kontynuacją wsparcia dla służb mundurowych w ramach akcji #MuremZaPolskimMundurem. Pokażmy jak wielka jest nasza wdzięczność dla żołnierzy i funkcjonariuszy, że na stałe, sercami jesteśmy z nimi. Mały gest jakim jest pozostawienie wolnego miejsca dla munduru ma ogromną moc!

Niech w każdym domu, przy wolnym talerzu stanie winietka, ukazująca miejsce dla obrońców granic!

Bądźmy razem w Boże Narodzenie

kpt. Damian STANULA

OFICER PRASOWY

2 LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

akcja wolne miejsce dla munduru W tę Wigilię zostawmy #WolneMiejsceDlaMunduru

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Piesza potrącona na pasach
Następny artykułImpreza pełna gwiazd na Rynku Wielkim w Zamościu! [program]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments