”10 lat plenerów Krzemienieckich” – wystawa poplenerowa w BWA

0
246

BWA Galeria Zamojska zaprasza na poplenerową wystawę malarstwa “10- lat Sympozjum Naukowo Artystycznego Spotkania w Krzemieńcu”. Wystawa będzie czynna od 10 grudnia 2021 do 30 stycznia 2022.

 

Krakowska Galeria Labirynt przez 10 lat organizowała międzynarodowe sympozja i plenery malarskie w Krzemieńcu na Ukrainie, nawiązując tym samym do słynnych plenerów krzemienieckich z okresu międzywojennego. 

Obecna wystawa podsumowuje projekt 10 lat plenerów krzemienieckich, ukazujących Kresy widziane tu i teraz, przez artystów współczesnych, podążających śladami swoich mistrzów.

Uczestnikami plenerów byli także artyści zamojskiego środowiska plastycznego- Marek Antoni Terlecki, Urszula Olczyńska, Marek Rzeźniak i Jacek Pasieczny.

Cykliczny, międzynarodowy projekt odbywał się pod patronatem prezydenta Miasta Krakowa oraz Konsulatu Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie i Konsulatu Generalnego Ukrainy w Krakowie i Lublinie.


Wciąż żywa tradycja artystyczna Krzemieńca jako kolonii artystycznej po blisko siedemdziesięciu latach, pozwoliła nam w 2011 roku podjąć inicjatywę wskrzeszenia w tym mieście działania kolonii artystycznej. Przy wsparciu będących partnerami projektu galerii i muzeów możliwe było zorganizowanie w Krzemieńcu w latach 2011, 2012, 2013, 2016, 2018 i w Polsce w latach 2014, 2015, 2017 już ośmiu edycji Międzynarodowego Sympozjum Artystyczno-Naukowego pt. „Spotkania w Krzemieńcu” z udziałem artystów oraz teoretyków sztuki z Polski i Ukrainy oraz Słowenii, Francji, Luxemburga, Szwecji, Stanów Zjednoczonych, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Włoch, Niemiec i Islandii.

                                                                                        Teresa Żebrowska- kurator

 

zaproszenie krzemieniec ”10 lat plenerów Krzemienieckich” – wystawa poplenerowa w BWA

 

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Otwarcie lodowiska, włączenie iluminacji i mnóstwo mikołajkowych atrakcji.
Następny artykułZAMOŚĆ: Policjanci przekazali prezenty dla dzieci
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments