Otrzymywaliście przesyłki bez zawartości?

0
79
GAIA

Z sortowni firmy kurierskiej do klientów trafiały paczki bez zawartości. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci i ustalili, że przesyłki nielegalnie opróżniał jeden z pracowników firmy. Podejrzewany o kradzieże 19-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

O kradzieżach na terenie sortowni znajdującej się w powiecie zamojskim firmy kurierskiej policjanci z zamojskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą dowiedzieli się na początku tygodnia. Przedstawiciel firmy wyjaśnił, że od pewnego czasu z oddziałów doręczających przesyłki spływały informacje o braku zawartości nadawanych z sortowni paczek. Kilkanaście przesyłek dotarło do klientów bez zawartości, niektóre z nich nosiły ślady otwierania. W paczkach brakowało między innymi golarek, depilatorów, elektrycznego sprzętu do stylizacji włosów, biżuterii i ubrań.

Policjanci zajęli się wyjaśnieniem sprawy i ustaleniem osoby, która nielegalnie opróżniała zawartość paczek. Podejrzenia padły na jednego z pracowników magazynu. 19-latek z Zamościa został zatrzymany do wyjaśnienia. Policjanci przeszukali należący do niego samochód, którym przyjeżdżał do pracy. W jego wnętrzu odnaleźli skradzione wcześniej z przesyłek srebrne zawieszki. Jak się okazało 19-latek łupy przechowywał także w stojącej w szatni szafce. Tam policjanci odnaleźli golarkę elektryczną, plecak oraz opakowanie po skradzionej bluzie.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19-latkowi zarzutów. Usłyszał je wczoraj. Odpowie za kradzieże towaru z kilkunastu przesyłek z terenu sortowni firmy kurierskiej. Przedstawiciel pokrzywdzonej firmy wartość strat oszacował na kwotę ponad 2,5 tysiąca złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą zamojscy policjanci, nie jest wykluczone, że kradzieży było więcej. Mundurowi prowadzą także czynności ukierunkowane na odnalezienie pozostałych skradzionych przedmiotów.

Zgodnie z kodeksem przestępstwo kradzieży cudzej rzeczy ruchomej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments