Na co zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza powietrza?

0
81
GAIA

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza powietrza?

Czy powietrze w Polsce jest zanieczyszczone? Niestety szukając odpowiedzi na to pytanie szybko przekonanym się, że Polska zajmuje niechlubne miejsca w czołówce najbardziej zanieczyszczonych państw w europie. Ciężko jest tego nie odczuć, a nawet zauważyć w sezonie grzewczym, w którym ilość smogu na dworze jest widoczna gołym okiem.

Oczywiście ważna jest świadomość ludzi i ciągła zmiana, żeby realnie poprawić jakość powietrza w Polsce, aby to nastąpiło potrzeba trochę czasu. W międzyczasie możemy jednak zadbać o jakość powietrza w naszych własnych domach. Jak? Kupując odpowiednio dobrany oczyszczacz powietrza. Czym kierować się przy jego wyborze? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w artykule, zapraszamy do lektury.

Odetchnij we własnym domu – czyli jak wybrać dobrze oczyszczacz powietrza

Zacznijmy od tego, czy gra jest w ogóle warta świeczki i czy faktycznie opłaca się inwestować w sprzęt, który nie ma co się oszukiwać, do tanich nie należy. Czy to nie kolejny chwyt marketingowy i próba naciągnięcia klientów? Otóż być może niektórych tu zaskoczę, ale oczyszczacz powietrza to jeden z tych sprzętów, które tak jak lodówka, czy pralka powinno na stałe zagościć w polskich domach. Dlaczego? Przecież chodzi tutaj nie tylko o nasze dobre samopoczucie, ale również o zdrowie nasze i naszych najbliższych. Wdychanie zanieczyszczeń na dłuższą metę nie wróży niczego dobrego, a skutki mogą być bardziej zagrażające, aniżeli nam się wydaje.

Dobrze, jeśli wiemy już, że oczyszczacz powietrza, jest skuteczny i potrzebny to pozostało nam odpowiedzieć jeszcze czym kierować się przy jego wyborze?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na powierzchnię oczyszczania. Niestety, jeśli liczymy, że jedno urządzenie będzie w stanie przefiltrować powietrze w całym mieszkaniu, to zawiedziemy się. Oczyszczacz powietrza należy wybierać pod powierzchnię konkretnego pomieszczenia, w którym go umieścimy. Dla przykładu, jeśli oczyszczacz powietrza ma pracować w salonie, postawmy na model z nieco większą powierzchnią oczyszczania jak np. SHARP KC-A60EUW.

Ważnym parametrem będzie również głośność pracy urządzenia, jeśli chcemy, aby pracował również w nocy, a tak oczywiście powinno być, dobrze, aby sprzęt mógł pracować w trybie cichym lub nocnym, dla przykładu SHARP KC-A60EUW w najniższym trybie emituje hałas nieprzekraczający 19 dB. Oczyszczacz powietrza może mieć również dodatkowe funkcje jak nawilżanie powietrza czy jonizacja. Jeśli szukamy urządzenia skutecznego w usuwaniu wirusów i bakterii oraz takiego, który zadba o odpowiednią wilgotność powietrza, warto dopłacić i kupić oczyszczacz z jonizatorem i nawilżaczem. Jeśli natomiast podstawowy proces filtracji jest dla nas wystarczający, możemy liczyć na nieco niższą cenę. Dla niektórych ważną kwestią jest również wygląd oczyszczacza powietrza, tutaj pole do wyboru mamy naprawdę duże, niektóre z modeli mają bardziej uniwersalny wygląd jak w przypadku SHARP KC-A60EUW albo bardziej nowoczesne jak np. oczyszczacze powietrza Vestfrost.

Kupując oczyszczacz powietrza, warto odwiedzić profesjonalne sklepy z dużym asortymentem, gdzie możemy liczyć na pomoc w wyborze czy wygodny system ratalny. Kupując dobry oczyszczacz powietrza, dbamy o nasz zdrowie i samopoczucie.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments