Mamy dla Was BEZPŁATNE wejściówki na 9. Przegląd Filmowy Alchemia Kina!

0
231

Nie lada gratka dla kinomanów! Mamy do rozlosowania dwie bezpłatne wejściówki na tegoroczny 9. Przegląd Filmowy Alchemia Kina w CKF “Stylowy” w Zamościu. Jeden bilet na poniedziałkowy seans “Sonaty” spotkanie aktorem Łukaszem Simlatem jedną wejściówkę na wtorek na “Moje wspaniałe życie” spotkanie aktorką Małgorzatą Zajączkowską.

Zasady zabawy są proste – wystarczy POLUBIĆ i UDOSTĘPNIĆ ten post (publicznie) na swoim FACEBOOKOWYM profilu.

Zabawa trwa do piątku (19.11) do godz. 13.00. Nazwiska zwycięzców podamy w komentarzu pod konkursowym postem na Facebooku. Wejściówki będą czekały w kasie kina.

 

9. Przegląd Filmowy „Alchemia Kina” – Promocja Polskiego Filmu odbędzie się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu w dniach 22-23 listopada 2021. Gośćmi wydarzenia będą Małgorzata Zajączkowska – jedyna polska aktorka, która zagrała w filmie Woody’ego Allena, a także aktor Łukasz Simlat oraz filmoznawca Łukasz Maciejewski.

W programie filmowym: w poniedziałek 22 listopada 2021, godz. 18:30 przedpremierowy pokaz filmu „Sonata” – poruszająca, autentyczna historia muzyka Grzegorza Płonki, pokazująca okupioną ogromnym wysiłkiem i walką, drogę do osiągnięcia niemożliwego. W obsadzie zobaczymy Michała Sikorskiego w roli Grzegorza, Małgorzatę Foremniak oraz Łukasza Simlata w rolach jego rodziców. We wtorek 23 listopada 2021 godz. 18:30 „Moje wspaniałe życie” – ciepły, a zarazem dowcipny i brawurowy obraz Łukasza Grzegorzka z Agatą Buzek w roli głównej, której na ekranie partnerują Jacek Braciak, Małgorzata Zajączkowska i Adam Woronowicz.

Małgorzata Zajączkowska – aktorka teatralna i filmowa, wiele lat spędziła w USA, gdzie pod nazwiskiem Margaret Sophie Stein grała w filmach Paula Mazursky’ego, Glenna Jordana, Woody’ego Allena, serialach i na Broadwayu. Z Polski wyjeżdżała jako uznana aktorka. Współpracowała m.in. z Agnieszką Holland, Krzysztofem Zanussim, Andrzejem Wajdą. W 1999 roku powróciła do kraju, prosto na plan filmowy. Łukasz Simlat, szerokiej publiczności jest znany z licznych ról filmowych i telewizyjnych. Jego dokonania artystyczne zostały wielokrotnie docenione i nagrodzone. Krytycy podkreślają bogactwo środków artystycznych, jakie aktor potrafi wydobyć i zastosować w kreowaniu różnych, często zupełnie kontrastowych, postaci.

  1. Przegląd Filmowy „Alchemia Kina” – Promocja Polskiego Filmu odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Zamość.

PROGRAM:

22.11.2021 | godz. 18:30 – projekcja filmu Sonata oraz spotkanie z aktorem Łukaszem Simlatem

23.11.2021 | godz. 18:30 – projekcja filmu Moje wspaniałe życie oraz spotkanie z aktorką Małgorzatą Zajączkowską

Spotkania poprowadzi publicysta i krytyk filmowy: Łukasz Maciejewski

Bilet na jeden film: 20 zł (ulg.), 22 (norm.) dostępne w kasach kina, ul. Odrodzenia 9 lub online: www.stylowy.net

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków: Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

Fot. Piotr Mastalerz
Fot. Piotr Mastalerz
Poprzedni artykuł“Inni” Aleksandry Gnidy w Galerii Wieszak
Następny artykułBył ścigany listem gończym. Przed policją schował się za szafą.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments