Inwestowanie w kryptowaluty – ile można zarobić?

0
156
GAIA

O kryptowalutach słyszał każdy, nawet osoba niezwiązana bliżej z inwestowaniem. Niektórzy twierdzą, że dzięki nim można sporo zarobić przy niewielkich nakładach kapitału oraz pracy, inni zaś uważają, że kryptowalutach można więcej stracić, niż zyskać. Jak jest w rzeczywistości? Ile można zarobić, inwestując w kryptowaluty, a ile można stracić?

Koszty pochłaniają zyski

Wielu inwestorów z pewnością spotkało się z sytuacją, w której koszty inwestycji zaczęły w dużym stopniu pochłaniać zyski, jakie ta generowała. Nie inaczej może być w przypadku kryptowalut. Inwestorzy mają tutaj do czynienia w głównej mierze z opłatami, jakie pobiera konkretna giełda kryptowalut. Niektóre giełdy, takie jak binance, udzielają pewnych rabatów, dzięki którym inwestorzy mogą nieco zaoszczędzić. Podstawowym zadaniem osoby inwestującej jest doprowadzić do sytuacji, w której koszty związane z obsługą inwestycji okażą się jak najniższe. W przypadku kryptowalut konieczny jest zatem dobry wybór giełdy, na której będziemy inwestować. Warto również sprawdzić opinie użytkowników, którzy mieli już okazję inwestować na konkretnej giełdzie. Przykładowo, opinie o binance pozwalają stwierdzić, że jest to jedna z lepszych giełd, na której opłaca się inwestować, także ze względu na stosunkowo niskie koszty przeprowadzania transakcji.

Zarobić czy stracić?

W internecie nie brakuje artykułów o osobach, które inwestując w kryptowaluty, straciły cały dobytek. Znaleźć można też informacje o inwestorach, którzy zrezygnowali z pracy zawodowej, aby móc zająć się kopaniem walut wirtualnych na pełen etat. Te dwie, całkowicie skrajne sytuacje pokazują, że trudno jest jednoznacznie ocenić rynek kryptowalut jako dochodowy bądź taki, na którym istnieje duże ryzyko utraty zainwestowanego kapitału. Niektórzy zarabiają nawet kilkadziesiąt dolarów dziennie, niemniej jednak warto zwrócić uwagę na to, że często przeprowadzają oni transakcje o charakterze spekulacyjnym. Inni zadowalają się mniejszymi zyskami, stawiając na pierwszym miejscu ochronę kapitału. Faktem jest, że na kryptowalutach możemy stracić dokładnie tyle, ile zainwestowaliśmy. W praktyce warto więc od początku określić, na jaką dokładnie stratę możemy sobie pozwolić. Wyznaczmy granicę, poniżej której zejście nie powinno mieć miejsca.

Maksymalizacja zysków

Każdy inwestuje swój kapitał po to, aby zarabiać. Długoterminowym celem zawsze będzie maksymalizacja zysków, których jednak nigdy nie można być pewnym. Dotyczy to nie tylko kryptowalut, ale właściwie każdego produkt inwestycyjnego, nawet tego, który jest pozornie bezpieczny. Dlatego też nigdy nie warto zakładać, że dobra passa będzie trwać przez dłuższy okres czasu. Nawet doświadczeni inwestorzy przyznają, że na rynku kryptowalut panują gorsze i lepsze dni. Aby zmaksymalizować zyski, warto również na bieżąco śledzić informacje, które mogą mieć wpływ na wartość konkretnej kryptowaluty. Pamiętajmy, że choć ich ilość jest ograniczona, to w rzeczywistości dają one nieograniczone możliwości zarobkowania, szczególnie w dłuższym okresie czasu.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments