Nauczyciele i pracownicy oświaty uhonorowani. Relacja z regionalnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

0
121

21 października w świeżo zmodernizowanej hali sportowej Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyły się regionalne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości nauczycielom i pracownikom oświaty z terenu objętego nadzorem Delegatury w Zamościu (m.in. z Zamościa, Biłgoraja, Hrubieszowa i Tomaszowa Lubelskiego) wręczone zostały odznaczenia państwowe, resortowe, nagrody Ministra Edukacji i Nauki oraz nagrody Lubelskiego Kuratora Oświaty. 

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Minister Edukacji i nauki Przemysław Czarnek, Wicewojewoda Lubelski Bolesław Gzik, posłowie na Sejm RP Beata Strzałka i Tomasz Zieliński, Starosta Zamojski Stanisław Grześko, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Monika Żur, dyrektor zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Wydarzenie rozpoczęło się od występu zespołu instrumentalnego Diversum, po nim zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia, potem młodzież Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zaprezentowała program artystyczny. Następnie przyszedł czas na ceremonię wręczenia nagród i odznaczeń.

Listę odznaczanych i nagrodzonych nauczycieli i pracowników oświaty publikujemy poniżej.

(Lista zawiera informacje zarówno o osobach nagrodzonych w 2021 roku na wniosek Lubelskiego Kuratora Oświaty lub związków zawodowych oraz tych, które nie odebrały odznaczeń w latach poprzednich i z tego względu zaproszone zostały do udziału w tegorocznym spotkaniu.)

 

Wykaz osób uhonorowanych Złotym Krzyżem Zasługi

Lp.

NazwiskoImię/Imionastanowiskoszkoła/placówka

1.

LESZCZYŃSKIWaldemar StefandyrektorBursa Międzyszkolna nr 2 w Zamościu

Wykaz osób uhonorowanych Srebrnym Krzyżem Zasługi

Lp.

NazwiskoImię/Imionastanowiskoszkoła/placówka
1.KOSZELTeresa UrszuladyrektorPrzedszkole Samorządowe Nr 2 im. Sportowo-Artystyczna Akademia Uśmiechu w Tomaszowie Lubelskim

Wykaz osób uhonorowanych Brązowym Krzyżem Zasługi

Lp.

NazwiskoImię/Imionastanowiskoszkoła/placówka
1.MAJEWSKAMarta ZofianauczycielSzkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu

Wykaz osób uhonorowanych Medalem Złotym za Długoletnią Służbę

Lp.

NazwiskoImię/Imionastanowiskoszkoła/placówka
1.ANDRUSZEKGrażynanauczycielI Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu
2.BEDNARZMałgorzata KrystynanauczycielSzkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu
3.DAŚKO 2015GenowefanauczycielZespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju
4.GAJGrażyna BogusławanauczycielSzkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu
5.GRZESIUKPiotrnauczycielZespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu
6.GWÓŹDŹMałgorzatanauczycielIII Liceum Ogólnokształcące w Zamościu
7.JÓŹWIKCelinasprzątaczkaSzkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu
8.KOŚĆ 2018TeresanauczycielZespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Józefa Dechnika w Biłgoraju
9.ŁOKAJBarbara IrenanauczycielI Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
10.ŁOZA 2016Małgorzata LucynanauczycielSzkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
11.MAJDERAlicja JoannanauczycielIII Liceum Ogólnokształcące w Zamościu
12.MAZIARZ 2020Mirosław EdwardnauczycielRegionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
13.MOMOTAnna IrenanauczycielSzkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu
14.MUZYKAEwa AgnieszkawicedyrektorKatolicka Szkoła Podstawowa im. św. Ojca Pio z siedzibą w Zamościu
15.NAWOROLEwa Jolantaspecjalista ds. administracyjnychSzkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu
16.OWSICKAMałgorzata MariapedagogSzkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim
17.PALAK 2017BogusławakucharzPrzedszkole Samorządowe nr 2 “Sportowo – Artystyczna Akademia Uśmiechu” w Tomaszowie Lubelskim
18.PODKOŚCIELNYJacek ZbigniewnauczycielI Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu
19.RADLIŃSKI 2015Marek JarosławnauczycielZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Zamościu
20.SIDOROWICZMałgorzata Ewap.o. dyrektoraPrzedszkole Samorządowe Nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim
21.SOBOŃ 2017Teresa IrenanauczycielZespół Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu
22.SOKOŁOWSKAJoannanauczycielZespół Szkolno – Przedszkolny w Łabuniach
23.SOROKA 2019Bożena Zofiaspecjalista ds. administracyjno-kadrowychSzkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu
24.STECZKIEWICZZenon JannauczycielI Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim
25.STOPYRAAnnanauczycielIII Liceum Ogólnokształcące w Zamościu
26.SZCZYRBA 2020EwanauczycielPrzedszkole Miejskie nr 12 w Zamościu
27.SZOZDA Jerzy MieczysławnauczycielRegionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
28.TROĆBarbara Mariakierownik kancelariiI Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu
29.WIĘCŁAW 2016StanisławanauczycielSzkoła Podstawowa im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie
30.WÓJCICKABożena Mariastarszy woźnySzkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu

Wykaz osób uhonorowanych Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę

Lp.

NazwiskoImię/Imionastanowiskoszkoła/placówka
1.BABIARZKrystynakucharkaPrzedszkole Samorządowe Nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim
2.BERGINChristophernauczycielI Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
3.CISZEWSKAElżbietanauczycielSzkoła Podstawowa nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu
4.DUBINAIwona nauczycielSzkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu
5.GACA Adam StanisławnauczycielSzkoła Podstawowa nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu
6.GBUREK 2017Elżbieta nauczycielZespół Szkół Katolickich w Zamościu
7.KOMINEK 2019Danuta HelenanauczycielZespół Szkół nr 4 im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim
8.LITWINIEC 2018Magdalena Annasekretarz szkołySzkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu
9.MICHALCZYKJolantanauczycielI Społeczna Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Zamościu
10.NOWOSADAnna nauczycielII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu
11.POKRZYWA 2017Małgorzata MariawicedyrektorZespół Szkół nr 4 w Zamościu
12.SZWANC 2019Iwona DorotanauczycielPowiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie
13.WELCZElżbietanauczycielSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu
14.WIATERArtur  AndrzejnauczycielSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu
15.WILCZYŃSKA-KRAWIECEdyta JoannanauczycielSzkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu
16.ŻÓŁKIEWSKAEwa MałgorzatanauczycielZespół Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim

Wykaz osób uhonorowanych Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę

Lp.

NazwiskoImię/Imionastanowiskoszkoła/placówka
1.ADAMCZUKIwona KatarzynanauczycielSzkoła Podstawowa nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu
2.BAJAKAMagdalenanauczycielZespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu
3.CZECHOŃSKAIga  KlaudianauczycielSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu
4.DROŹDZIELMartyna  DorotanauczycielSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu
5.FERENS 2020Halina Mariapomoc kucharkiPrzedszkole Samorządowe nr 1 im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim
6.GOLBAAneta KatarzynanauczycielRegionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
7.HOŁYSMałgorzata KrystynanauczycielSzkoła Podstawowa nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu
8.JARGIEŁO 2020MarzenanauczycielRegionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
9.KRYSIAKDominika ŻanetanauczycielSzkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu
10.KULANINErnestnauczycielRegionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju

11.

LATOSMarianauczycielZespół Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim

12.

RYBCZYŃSKABarbaranauczycielSzkoła Podstawowa nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu
13.SIDORBożenanauczycielI Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
14.SKOWRONAleksandra HonoratanauczycielZespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Zamościu
15.SMALEJAgnieszka MarianauczycielII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu
16.WINIARCZYK-HADŁOIwonanauczycielSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu
17.ZIELIŃSKAMałgorzatanauczycielI Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju

Wykaz osób uhonorowanych Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Lp.

NazwiskoImię/imionastanowiskoszkoła/placówka
1.BARTOSZCZYK-TROCHIMIUKAneta wizytatorKuratorium Oświaty w Lublinie
2.BLACHA 2020HalinanauczycielSamorządowe Przedszkole nr 2 w Biłgoraju
3.BUCZEK SolidarnośćJerzy nauczycielRegionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
4.CHRZEŚCIJANWiesławanauczycielSzkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu
5.CZERWIENIEC-GRZESIUK 2020RenatanauczycielCentrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Zamościu
6.CZOCHRA SolidarnośćKrzysztofnauczycielZespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu
7.DĄŻAŁOWICZ 2018KrystynanauczycielZespół Szkół w Goraju
8.DYRDA MarianauczycielPoradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Zamościu
9.GARBUZMarianauczycielSzkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu
10.GDAŃSKIAndrzejnauczycielI Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim
11.HERC SolidarnośćAgnieszka nauczycielSzkoła Podstawowa w Jarosławcu
12.JAREMKOKrzysztofwizytatorKuratorium Oświaty w Lublinie
13.JURKIEWICZ SolidarnośćMarianauczycielSzkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu
14.KOGUT 2020Anna JaninanauczycielSzkoła Podstawowa nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu
15.KOZAKAgatadyrektorPrzedszkole Miejskie nr 8 w Zamościu
16.KOZIKDagmaranauczycielIII Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Zamościu
17.KRASOWSKAMałgorzatanauczycielSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

w Zamościu

18.KULASKrzysztofanauczycielSzkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim
19.PAŃKO SolidarnośćGrzegorznauczycielSzkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu
20.PINTALAnnanauczycielSzkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu
21.PODKOŚCIELNA ElanauczycielI Społeczna Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Zamościu
22.REBIZANT-SIWIŁOMonika AgnieszkanauczycielBursa Międzyszkolna Nr 2 w Zamościu
23.SKOCZYLAS 2020JolantanauczycielPrzedszkole Samorządowe nr 2 Sportowo-Artystyczna Akademia Uśmiechu w Tomaszowie Lubelskim
24.SOCHA 2020KrzysztofnauczycielRegionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju
25.STRĘCIWILK-GOŚCICKA 2019Marianauczycielemerytowany nauczyciel
26.ŚRUTWA-KRUPARenata StanisławadyrektorSzkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim
27.TARNOWSKAAlicjanauczycielSzkoła Podstawowa nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu
28.TOCZEKGenowefanauczycielZespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu
29.WITYK SolidarnośćEwanauczycielSzkoła Podstawowa w Nieliszu
30.WOLCZYK AnnanauczycielSzkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim
31.WÓJCIKJoannanauczycielII Liceum Ogólnokształcące im. M. Konopnickiej w Zamościu
32.WRÓBELBarbaranauczycielSzkoła Podstawowa nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu
33.ZYGMUNT 2018IwonanauczycielSzkoła Podstawowa nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju

Wykaz osób uhonorowanych nagrodą Ministra

Lp.

NazwiskoImię/imionastanowiskoszkoła/placówka

1.

BOBER BeatawicedyrektorSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu

2.

BUCZEKEdyta AgnieszkanauczycielMłodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju

3.

DOBRACZYŃSKAAnnanauczycielI Liceum Ogólnokształcące im. Organizacji Narodów Zjednoczonych w Biłgoraju

4.

DUBEL AlicjadyrektorSzkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu

5.

KUŚMIERCZUKWłodzimierznauczycielI Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu

6.

PODHAJNYMirosława KrystynanauczycielI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu

7.

SZEWCZYKDorotadyrektorPrzedszkole Miejskie nr 12 w Zamościu

Wykaz osób uhonorowanych nagrodą Lubelskiego Kuratora Oświaty

Lp.

NazwiskoImię/imionastanowiskoszkoła/placówka

1.

BORKOWSKIWojciech FranciszeknauczycielI Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie

2.

CHOŁYSTAlicjanauczycielSzkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej

3.

CIEŚLAKMonika Joannap.o. dyrektorPrzedszkole Miejskie nr 10 w Zamościu

4.

DZIAŁAElżbieta MariadyrektorZespół Szkół w Krasnobrodzie

5.

GAŁCZYŃSKA Joanna StanisławanauczycielZespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju

6.

GNYPLucjandyrektorBursa Międzyszkolna Nr 1 w Zamościu

7.

HOROSZKIEWICZ SylwiadyrektorZespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu

8.

LESZCZYŃSKA-PIENIAKElizanauczycielIII Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Zamościu

9.

LISIwona IrenanauczycielSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu

10.

MOŁDOCHMariadyrektorSzkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu

11.

MOMOTWitoldnauczycielSzkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Zamościu

12.

NOWAKJoanna MagdalenanauczycielSzkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu

13.

SIKORAMałgorzatadyrektorSzkoła Podstawowa im. Szymona Szymonowica w Czernięcinie

14.

SZCZEPAŃSKAAnna MarianauczycielPrzedszkole Miejskie Nr 10 w Zamościu

15.

SZYMCZUKIrenadyrektorPrzedszkole Samorządowe im. Wandy Cebrykow w Zwierzyńcu

16.

WASILEWSKA-WNUKBeatanauczycielI Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu

17.

WITUCHDorotanauczycielI Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Zamościu

18.

WOJCIECHOWSKAKatarzynanauczycielPrzedszkole Samorządowe nr 1

im. Jana Brzechwy w Tomaszowie Lubelskim

19.

WRÓBELKrzysztofnauczycielI Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Lubelskim

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments