Nowa ulica w Zamościu już gotowa.

0
195

Dobiegły końca prace związane z budową ulicy Wincentego Pola w Zamościu.  Zadanie zostało zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Wykonawcą inwestycji był Zakład Remontowo-Budowlany „TRAMES” Małyszek i Słotwiński sp.j. z Zamościa. Wartość robót budowlanych to 159 437,73 zł brutto.

Zakres robót obejmował m.in.: budowę nowej konstrukcji jezdni o zmiennej szerokości w zakresie szerokości od 2,7m do 3,4m, obustronnie ograniczonej krawężnikami, wykonanie nawierzchni jezdni z kostki brukowej betonowej, budowę chodnika z betonowej kostki brukowej, budowę zjazdu indywidualnego z betonowej kostki brukowej , budowę zatoki z betonowej kostki brukowej do zawracania.

Na przejściach dla pieszych zaprojektowano udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, w postaci obniżenia krawężników o odsłonięciu zerowym. Zaprojektowano również po jednym rzędzie płyty integracyjnej koloru żółtego z wypustkami wyraźnie wyczuwalnymi pod butami o wymiarach 35x35cm. Ponadto, ulica zyskała oznakowanie pionowe.

Zadanie obejmowało także wykonanie wpustu ulicznego wraz z przyłączem do kanału deszczowego oraz wykonanie studni chłonnej do odprowadzenia wód opadowych z części ulicy.

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments