Już 26 września rusza Jesień Teatralna w ZDK

0
110

Zamojski Dom Kultury serdecznie zaprasza na pierwszy spektakl Jesieni Teatralnej, już w najbliższą niedzielę.
Rozpoczniemy spektaklem inspirowanym malarstwem i street art’em pt. „GALLERY OF MODERN heART” w wykonaniu Teatru PAPAHEMA.

26 września, godz. 19:00, Zamojski Dom Kultury
Bilet w cenie 15 zł można nabyć w ZDK lub online na www.zdk.zamosc.pl
Zniżka dla grupy od 10 os. bilet 12 zł

Są obrazy, które każą nam się na chwilę zatrzymać. Niezależnie od tego, czy spacerujemy przez muzealne sale, czy wertujemy albumy, czy – jak coraz częściej bywa – wpatrujemy się w ekran komputera albo telefonu. Bez względu na okoliczności zwracają naszą uwagę. Dlaczego akurat one? Przecież powstały w różnych epokach i technikach, rozmaita jest ich tematyka. Niektóre z nich są bardzo znane, inne widzimy po raz pierwszy. A jednak – coś je łączy. Zapewne to, że próbują nam coś „powiedzieć”. Zawierają więcej, niż pokazują. Niosą tajemnicę. Budują skojarzenia. Pokazują złożoność świata. Uczą empatii i tolerancji. Wszystko to stanowi o ich potencjale narracyjnym. Oczywiście dobór dzieł, za pośrednictwem których opowiemy o świecie obrazów, jest względny – warunkowany wrażliwością i aktualnymi zdarzeniami. Zresztą, nie stworzyliśmy tej kompozycji sami. Impuls do przywołania na scenie konkretnych obrazów dał nam tajemniczy artysta – wandal i geniusz, który posiada niezwykłą zdolność redefiniowania pojęcia sztuki. W naszym wspólnym performansie możliwe jest spotkanie twórczości Leonarda da Vinci, Matejki, Dixa, Velazqueza, Gierymskiego, Bilińskiej, Duchampa, Delacroix, Picassa, Warhola i… Banksy’ego. Osobliwa to Galeria, tym bardziej, że jej bohaterowie, którzy zazwyczaj patrzą na nas niemi i nieruchomi, dostają tu szansę na wyjście ze swojej ramy; poza ramy tradycyjnie rozumianej sztuki.

reżyseria | zespół
opieka dramaturgiczna | Elżbieta Chowaniec
ruch sceniczny | Anna Sawicka-Hodun
scenografia | Maks Mac
muzyka | Natasza Topor / Dariusz Chociej
multimedia | Agnieszka Waszczeniuk
lalka | Aleksandra Miska-Iwańczyk
reżyseria światła | Maciej Iwańczyk

obsada
Helena Radzikowska – Mona Lisa
Paulina Moś – Sylvia von Harden
Paweł Rutkowski – Stańczyk
Mateusz Trzmiel – Banksy

241803187 279066623782250 4113634007918439677 n Już 26 września rusza Jesień Teatralna w ZDK gallery of modern heart teatr papahema fot marek zimakiewicz 29 Już 26 września rusza Jesień Teatralna w ZDK gallery of modern heart teatr papahema fot marek zimakiewicz 8 Już 26 września rusza Jesień Teatralna w ZDK gallery of modern heart teatr papahema fot marek zimakiewicz 31 Już 26 września rusza Jesień Teatralna w ZDK

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments