Złodziej figurek z zamojskiej starówki zatrzymany (zdjęcia)

0
255

Dzięki szybkiej reakcji policjantów i czujności funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei skradzione figurki z brązu zostały odzyskane. Zatrzymany został także podejrzewany o ich kradzież mężczyzna. Warte blisko 8 tysięcy krasnal i jaszczurka wkrótce wrócą na swoje miejsce, a podejrzany o ich kradzież 51-latek z popełnionego przestępstwa wytłumaczy się przed sądem. Mężczyzna odpowie również za kradzież telefonu, portfela z dokumentami oraz kluczy, której dokonał na terenie Lublina.

W czwartkową noc funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei powiadomili zamojskich policjantów o dwóch pozostawionych przez nieznaną osobę bagażach. Torby stały na jednym z peronów, w okolicach nie było żadnych osób. Pojechali tam policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego i aby ustalić właściciela, bagaży sprawdzili ich zawartość. Wewnątrz nie było żadnych dokumentów. Był tam natomiast między innymi telefon, elektronarzędzia oraz dwie figurki z brązu przedstawiające krasnala oraz jaszczurkę.

Policjanci w figurkach rozpoznali te, które stały na zamojskiej starówce. Krasnal Batiaryga umieszczony był na rynku,  natomiast jaszczurka na parapecie okna jednego z hoteli na starówce. Policjanci zabezpieczyli bagaże oraz potwierdzili, że figurki zostały wyłamane i skradzione.

Po kilkunastu minutach mundurowi ponownie pojechali na teren stacji kolejowej. Pojawił się tam bowiem mężczyzna szukający pozostawionych wcześniej bagaży. Właścicielem bagażu okazał się 51-latek z Lublina. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Był nietrzeźwy, w organizmie miał prawie promil alkoholu.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że figurki z zamojskiej starówki zostały skradzione kilka godzin wcześniej. Ich wartość została oszacowana przez właścicieli na łączną kwotę blisko 8 tysięcy złotych. Znaleziony w bagażach 51-latka telefon komórkowy, klucze i portfel także pochodziły z kradzieży. Podejrzany ukradł je wcześniej w Lublinie.

Zebrany materiał dowodowy i ustalenia policjantów pozwoliły na postawienie 51-latkowi zarzutów kradzieży. Figurki wkrótce wrócą na miejsca, z których zostały skradzione, do właścicielki wrócą także portfel, klucze i telefon.

51-latek z kradzieży wytłumaczy się przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Zamość starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

68 190803 Złodziej figurek z zamojskiej starówki zatrzymany (zdjęcia) 68 190802 Złodziej figurek z zamojskiej starówki zatrzymany (zdjęcia) 68 190801 Złodziej figurek z zamojskiej starówki zatrzymany (zdjęcia) 68 190800 Złodziej figurek z zamojskiej starówki zatrzymany (zdjęcia) dsc 7937 Złodziej figurek z zamojskiej starówki zatrzymany (zdjęcia) img 2675 Złodziej figurek z zamojskiej starówki zatrzymany (zdjęcia) img 2667 Złodziej figurek z zamojskiej starówki zatrzymany (zdjęcia) img 9777 Złodziej figurek z zamojskiej starówki zatrzymany (zdjęcia) 68 190803 2 Złodziej figurek z zamojskiej starówki zatrzymany (zdjęcia)

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments