„Pocałuj i jedź” przy zamojskiej „Siódemce”

0
173

Miejsca „Pocałuj i jedź” to odpowiedź na rosnące potrzeby wielu zamojskich kierowców i ich pasażerów, które gwarantuje częstą rotację samochodów i tym samym większą szansę na znalezienie miejsca do zatrzymania. Na ulicy Żdanowskiej w Zamościu realizowane są prace związane z budową właśnie takiej zatoki postojowej, a dotyczą bezpośrednio uczniów Szkoły Podstawowej nr 7.

Znajdujący się na terenie szkoły parking jest obsługiwany przez jeden zjazd z ulicy Sienkiewicza. Powoduje to duże jego korkowanie się w godzinach dowozu i odbioru dzieci ze szkoły. Zatoka „Pocałuj i jedź” w dużej mierze ułatwi komunikację i poprawi bezpieczeństwo w pobliżu szkoły.

Jest to zadanie wybrane do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego przez Mieszkańców osiedla Promyk.

W ramach prowadzonych prac zostanie przebudowany fragment chodnika przy ulicy Żdanowskiej oraz wybudowana zatoka postojowa przeznaczona dla kierowców, którzy przywożą swoje dzieci do szkoły. Postój na zatoce będzie czasowo ograniczony tak, aby rodzic mógł „przybić z dzieciaczkiem piątkę”, dać buziaka i bezpiecznie odprowadzić wzrokiem na teren szkoły.

fot. Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Zamościu/ Facebook

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments