Trendy w bukietach weselnych

0
87

Różne trendy przewijają się przez ślubną branżę. Bardzo często panna młoda decyduje się na suknię w kolorze innym niż biały. Wybiera zupełny brak welonu i nietypowe, ciężkie buty, w których podejdzie do ołtarza. Co kobieta to wiele pomysłów. Niezmiennym jednak akcesorium panien młodych są bukiety ślubne. Wiązanka ślubna symbolizuje dostatnie życie, radość i powodzenie. Kobieta złapawszy taki bukiet w zabawie, w której panna młoda rzuca nim do tyłu, może z przymrużeniem oka liczyć na szybkie zamążpójście.

Istotną kwestią w doborze kwiatów i całej kompozycji wiązanki jest zwrócenie uwagi na to na jaką suknię i pozostałe dodatki zdecydowała się panna młoda oraz jaki jest wystrój i kolorystyka kościoła albo sali weselnej. To zadanie dla florystki na najwyższym poziomie. Warto więc znaleźć kogoś, dla kogo stworzenie takiego bukietu będzie zadaniem na miarę tworzenia dzieła sztuki. Jeśli jednak decydujemy się same zaprojektować taki bukiet to warto zorientować się jakie kolory ładnie ze sobą współgrają i jakie detale wydobędą z kwiatów ich naturalne piękno, a nie przyćmią je swoim błyskiem czy gabarytami. By tworzyć prawdziwe fina blombuketter trzeba wziąć wiele czynników pod uwagę. W tym artykule przybliżymy Ci najnowsze trendy jakie pojawiły się w branży ślubnej w kwestii wiązanki ślubnej.

Owoce do kwiatów

Pomyślałaś kiedykolwiek, by w Twoim bukiecie oprócz kwiatów znalazły się również owoce? To doskonały pomysł. Owoce bardzo odświeżają kompozycję wiązanki, nie tylko poprzez swoje intensywne kolory, ale też prawdziwą smakowitość i zapach. Rubinowe owoce jarzębiny, intensywne indygo jagód, ciemnogranatowe jeżyny, a może krwiste maliny? Przekonaj się jak pięknie obecność owoców urozmaici bukiet ślubny.

Pocałunek dzikiej łąki

Wyjątkowo prezentować się będą w bukiecie trawy, a dokładnie trawa dekoracyjna. Trawa pompasowa, jeśli już panna młoda decyduje się na jej obecność w wiązance, najczęściej wybierana jest w kolorze jasnobrązowym lub beżowym. Są też jednak inne kolory, w których można ją zdobyć, na przykład fiolet czy róż. Jakie to romantyczne i sielskie zobaczyć taką trawę jako aureolę piwonii!

Na ludowo i jesiennie

Prawdziwych wybuch intensywnych, żywych kolorów! Czy nie jest to idealny opis jesieni i wiązanki ślubnej? Wspaniałą inspiracją w doborze barw mogą być jesienne krajobrazy, ale też stroje ludowe. Przyjrzyj się tym soczystym pomarańczom, głębokiej czerwieni, ciepłym, a nawet złotym brązom! Jeśli planujesz ślub w bardziej wiejskim, nonszalanckim charakterze to nie bój się zaszaleć kolorami tak jak to się dzieje w naturze. Polne kwiaty spiszą się perfekcyjnie w tego typu wiązance.

Zielono mi

Być może nie lubisz kwiatów, a bukiet ślubny z ich nadwyżką mógłby skojarzyć Ci się jedynie z wiązanką pogrzebową. Co powiesz na kreatywną kompozycję składającą z samych roślin o różnych odcieniach zieleni? To może się sprawdzić przy minimalistycznej, oryginalnej sukni i wystroju w duchu zero waste.

Klasyczne pastele

Chcesz postawić na delikatność i kolory, które zdają się pachnieć jak róże? Nie krępuj się! Może zdecydujesz się wtedy na powiewającą jedwabną wstążkę i na koronkową suknię boho? Wszystko zależy od Ciebie i Twojej fantazji! Stwórz fina blombuketter, który dopełni wizję Twoich ślubnych marzeń!

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments