Dla miłośników gór, podróży i niezwykłych opowieści

0
109

Dla miłośników gór, podróży i niezwykłych opowieści 22 września o godz. 17:00 w Zamojskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie z cyklu „Palcem po mapie”. Wstęp wolny.

O swojej 5-letniej wędrówce trasą Wielkiego Szlaku Himalajskiego opowie Bartosz Malinowski.

Wielki Szlak Himalajski 2015 – 2019 Bhutan, Pakistan, Kaszmir, Indie, Nepal.

Bartosz Malinowski w ciągu 5 lat przemierzył 3600 km podążając najwyższym i jednym z najbardziej niezwykłych i różnorodnych łańcuchów górskich na świcie. Trasa Wielkiego Szlaku Himalajskiego prowadziła przez Nepal, Indie, Kaszmir, Pakistan i Bhutan. W większości wypraw towarzyszyła mu Joanna Lipowczan. We dwójkę pokonali blisko sto wysokich przełęczy (6K, 5K i 4K) niezliczoną ilość rwących rzek i lodowców, a w namiocie spędzili ponad 200 nocy. Wędrowali przez ośnieżone góry, błotniste dżungle, pustynie i lodowce. W śniegu, w deszczu i we mgle, w upale i w mrozie.

Pełna zwrotów akcji historia 4 wypraw w Himalaje, to niezapomniane przygody, spotkania z gościnnymi i życzliwymi ludźmi, obcowanie z różnymi kulturami, językami i religiami oraz niezwykłymi, przepięknymi krajobrazami najwyższych gór świata. To również historia o niezwykłej pasji, wielkiej miłości do gór oraz sile i determinacji w dążeniu do celu. Głównym motywem prezentacji będą opowieści z 2 ostatnich wypraw do Pakistanu i Bhutanu, ale nie zabraknie również wspomnień z wypraw do Nepalu, Indii i Kaszmiru.

21 za horyzont himalaje Dla miłośników gór, podróży i niezwykłych opowieści

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments