Wizyta szefa MON Mariusza Błaszczaka w Zamościu

0
156
Minister Mariusz Błaszcak, fot. MON/ www.gov.pl

10 września (piątek) o godz. 16.00 w Zamościu Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, wręczy klucze żołnierzom garnizonu Zamość.

 

Ministrowi będzie towarzyszył wojewoda lubelski Lech Sprawka.

W budynku przy ul. Wojska Polskiego zamieszkają wojskowi służący w garnizonie Zamość wraz z rodzinami. Wśród 30 lokali znajdzie się 18 mieszkań i 12 kwater internatowych. Inwestycja w Zamościu o wartości 12 mln złotych została sfinansowana z dotacji celowej przekazanej przez MON i środków własnych Agencji.

Obecnie głównym zadaniem Agencji Mienia Wojskowego, która powstała w 2015 roku z połączenia AMW oraz Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, jest zakwaterowanie żołnierzy oraz gospodarowanie mieniem niewykorzystywanym przez wojsko i inne służby mundurowe. AMW regularnie zasila fundusze MON i MSWiA. Dotychczas na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP trafiło blisko 2 mld złotych. Obecnie Agencja dysponuje 26 tys. lokali mieszkalnych, ma w swoim zasobie 10 tys. miejsc w internatach i kwaterach internatowych. Przez 25 lat AMW oddała do użytku ponad 16 tys. nowych mieszkań w 122 miejscowościach, a w ciągu ostatnich 10 lat wyremontowała 18 tys. lokali mieszkalnych i kwater.

AMW prowadzi również sprzedaż mienia wycofanego ze użytku, np. pojazdów i elementów wyposażenia indywidualnego żołnierzy, np. menażek, śpiworów czy plecaków. W ciągu 25 lat AMW uzyskała z tytułu sprzedaży samego mienia ruchomego blisko 975 mln złotych. Sprawne zagospodarowanie mienia pozwala również uwalniać kolejne przestrzenie magazynowe w wojsku. Tylko w ciągu ostatnich 5 lat Agencja przejęła od MON i MSWiA 336 tys. pozycji asortymentowych, z których zagospodarowała 252 tys. pozycji uzyskując z tego tytułu przychód 255 mln zł. W czerwcu 2018 roku AMW uruchomiła też nowy kanał sprzedaży mienia ruchomego – sklep internetowy www.sklep.amw.com.pl, w którym zakupy zrobiło już 35 tys. klientów, a wartość sprzedaży wyniosła ponad 4 mln złotych.

źródło: LUW w Lublinie

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments