ZAMOŚĆ: Znamy wyniki konkursu fotograficznego “Zdjęcie Roku”!

1
72

Na konkurs “Zdjęcie Roku” organizowany przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Zamojski Dom kultury wpłynęło prawie 2000 prac!

Znamy wyniki!

Konkurs był skierowany do wszystkich fotografujących. Odbywał się w dwóch kategoriach: młodzieży i dorosłych.

Na konkurs wpłynęło 826 zgłoszeń, co w sumie dało 1998 fotografii. W tym spełniających kryteria regulaminowe w kategorii młodzieży – 350 fotografii i dorosłych – 974 fotografie.

Jury konkursu w składzie:
• Andrzej Pogudz – przewodniczący Jury, fotograf, prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego,
• Rafał Górski – członek Jury, fotograf, pracownik Zamojskiego Domu Kultury,
• Dariusz Łukasik – członek Jury, artysta plastyk, pracownik Zamojskiego Domu Kultury,
• Wojciech Kapuściński – członek Jury, fotograf, wiceprezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego, kurator Galerii Fotografii Ratusz,
• Piotr Komajda- członek Jury, fotograf, członek zarządu Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego,

po zapoznaniu się z pracami zgłoszonymi na konkurs „Zdjęcie Roku”, postanawia, że:

• tytuł Zdjęcie Roku w kategorii „Młodzież” i nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł otrzymuje Weremiewicz Paweł za pracę Dystopian future vol. 1

• tytuł Zdjęcie Roku w kategorii „Dorośli” i nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł otrzymuje Chudzik Magda za pracę Lecę gdzie chcę

• równorzędne wyróżnienia w kategorii Młodzież otrzymują:

1. Kołat Jakub za pracę Jesienne mgły
2. Ciechanowski Szymon za pracę Las we mgle
3. Antkowiak Paulina za pracę Prywatny deszcz
4. Wawrzak Jakub za pracę Oasis 2 No 1 Canteen
5. Kuczyńska Zofia za pracę Trip

• przewodniczący Jury Andrzej Pogudz postanowił przyznać specjalne wyróżnienie Prezesa ZTF w kategorii Młodzież, które otrzymuje:

Krzyżanowska Katarzyna za pracę Moment

• równorzędne wyróżnienia w kategorii Dorośli otrzymują:

1. Kołaczkowski Michał za pracę 3
2. Cisło Jacek za pracę Odnaleźć w sobie Don Kichota
3. Daria Lee Caged za pracę Bodies 3
4. Jagosz Daniel za pracę Cisza
5. Rusek Rafał za pracę Wypadek TDP2020
6. Szewczuk Olga za pracę fromdarkness

• przewodniczący Jury Andrzej Pogudz postanowił przyznać specjalne wyróżnienie Prezesa ZTF w kategorii Dorośli, które otrzymuje:

Brach Dominik za pracę Urodziny prawnuczki w czasie pandemii

w kategorii Młodzież do galerii pokonkursowej zakwalifikowano następujące prace:

1. Bujak Robert Calm and symmetry
2. Niedziela Kacper Ulotne chwile
3. Norek Bartosz Duch Gór
4. Przybyło Zuzanna Poranny prysznic
5. Zatorski Kamil Balans
6. Resiak Łukasz Wiolonczelistka
7. Biały Artur Burza
8. Kleciński Jan Magiczne Lustro
9. Kurstak Angelika Apetyt na świat
10. Levchuk Svitalana Triptik i autoportret
11. Mamet Aleksander Pandemia zimy
12. Bałaban Gabriela Ostatni ruch
13. Grabowska Joanna Bieszczady
14. Karkoszka Maciej Wolność
15. Wolak Maja Czas zarazy
16. Hagemajer Justyna Portret 3
17. Kacperak Zuzanna Środek
18. Szot Aleksandra Oddychająca natura
19. Śpiewak Julia Zwykły Portet
20. Truszkowska Wiktoria Fashion Sport
21. Lorent Oliwia U stóp Jasnej Góry
22. Szczepankiewicz Maria Souls 2
23. Wójcik Oliwia Samotnia
24. Gaca Zofia Zima
25. Cepok Maciej Chwila dla siebie
26. Henig Oskar Święty ptak Egipcjan
27. Holewa Kamil Razem na zawsze
28. Mietłowska Karolina Za kratami
29. Stasiak Mikołaj Wspinaczka
30. Mazurowski Tomasz Nowy Rok
31. Checiek Maria Spokój
32. Gavva Luka Calm
33. Jeziorska Lena Jezioro
34. Pawłowska Liwia Rodzicielstwo
35. Wenkla Zofia Tęsknota
36. Batrock Aleksander Ślepy dotyk
37. Dominik Kołat Zimowy krajobraz
38. Muniak Martyna Intrygująca codzienność
39. Wiater Kinga Mgła
40. Drzyzga Wiktoria Hydropajczyna
41. Fedus Emilia Niebo pełne drzew

• w kategorii Dorośli do galerii pokonkursowej zakwalifikowano następujące prace:

1. Frycz Mateusz Porwany
2. Chudzik Magda Centrum
3. Grzegorczyn Marcin Go away
4. Izdebski Radosław Zegarmistrz
5. Klaudyna Stanek W bańce sferycznego świata
6. Kos Patryk Trójkąty
7. Trojanowska Anna Pasja
8. Biskup Sonia Sztuka zamachu
9. Dąbrowska Kinga Samotność
10. Dragan Andrzej ICHOT
11. Król Grzegorz Meandry
12. Łukasz Serafin Siła natury
13. Nowak Maciej Zimowy sad
14. Pajor Łukasz Abstrakcja (Ptaki)
15. Sobieszek Urszula Obserwator
16. Urbańska Klaudia Poszukiwanie sensu tożsamości
17. Skulski Norbert Jack come back
18. Chojnacki Michał Mglisty poranek
19. Grochala Piotr Na Spiszu
20. Jaroniewski Paweł Difference between be longing and belonging is just a space
21. Krawiec Michal Muzyka w duszy gra
22. Krukiewicz Kamil Stawy Symetrii
23. Siewień-Wszoła Barbara Koronnik szary
24. Bil Rafał Wybuch epidemii i symboliczny licznik pierwszych zakażeń
25. Peciak Kacper Toksyczna rzeka
26. Stepan Kucheriavyy Private metaphysics-3
27. Jolanta Placek Podążamy w nieznane
28. Dolipski Michał Stańczyk Reinterpretacja
29. Jurek Janusz X
30. Jutkiewicz Kamil Zmiana planu
31. Matej Dominika Za rogiem
32. Staszczyk Aleksandra Wind
33. Szerszeń Sylwia Zew
34. Bednarz Marek Latarnia
35. Czarnota Sandra Dojrzałość 3
36. Frydrych Urszula Walka
37. Mitfoch Klara She was romantically involved with a werewolves
38. Hejdarowicz Mariusz Portal
39. Hasso-Agopsowicz Marek Obraz z księżycem
40. Kowalska Paulina Tatry zimą
41. Benklewski Piotr Nieskończoność
42. Popek Krystian Noc na plaży
43. Wietecha Katarzyna On

Jury z satysfakcją stwierdziło wysoki poziom nadesłanych prac. Jury oraz organizatorzy konkursu: Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne i Zamojski Dom Kultury dziękują i gratulują wszystkim uczestnikom tej edycji konkursu.

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone podczas otwarcia wystawy pokonkursowej.

 

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek

niezle fotoszopy, a to konkurs na zdjecie czy na jpg obrobiony w formacie graficznym? przesadzone te niektore obrobki, to juz nie sa zdjecia