Dr hab. Paweł Skrzydlewski Rektorem Akademii Zamojskiej

0
213

Minister Przemysław Czarnek powołał dr. hab. Pawła Skrzydlewskiego, prof. PWSZ w Chełmie na stanowisko Rektora Akademii Zamojskiej. Uczelnia powstała z przekształcenia Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Akademia rozpocznie swoją działalność 1 września.

Paweł Skrzydlewski to doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie filozofii, profesor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.
Stopień naukowy doktora nauk humanistycznych uzyskał w 1999 r. na podstawie rozprawy doktorskiej „Wolność człowieka i sposób jej realizacji w cywilizacji łacińskiej w ujęciu Feliksa Konecznego”. Promotorem pracy był ks. prof. dr hab. Andrzej Maryniarczyk. Habilitował się w 2014 r. na podstawie dorobku oraz rozprawy habilitacyjnej „Antropologiczne i społeczne determinanty prawa. Studium z filozofii prawa”.

Dr hab. Paweł Skrzydlewski przez wiele lat był związany z Wydziałem Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie. Od 2020 r. pełni funkcję doradcy Ministra Edukacji i Nauki.

Promotor prac licencjackich i magisterskich. Autor przeszło 250 publikacji naukowych, w tym monografii, artykułów i haseł encyklopedycznych. Członek krajowych i zagranicznych stowarzyszeń naukowych, wieloletni współpracownik Lubelskiej Szkoły Filozoficznej, która opracowała „Powszechną encyklopedię filozofii” (t. 1-10) oraz „Encyklopedię filozofii polskiej”. Współorganizator Międzynarodowych Sympozjów z cyklu Zadania Współczesnej Metafizyki.

Uczestnik projektów badawczych, w tym m.in. projektu „Pomniki Polskiej Filozofii Chrześcijańskiej XX wieku”, a także kierownik merytoryczny i pomysłodawca projektu „Nie broda czyni filozofa”.

Zainteresowania badawcze dr. hab. Pawła Skrzydlewskiego koncentrują się w obszarach: filozofii wychowania i edukacji, antropologii filozoficznej, filozofii kultury i cywilizacji, filozofii prawa, filozofii polityki.

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki

 

Poprzedni artykułTrwa nabór na wolontariuszy przy XX edycji festiwalu Dwa Teatry w Zamościu
Następny artykułZAMOŚĆ: Trwa nabór wniosków na stypendia szkolne 2021/2022
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments