W Zamościu powstanie PumpTrack&Park? Pomysł znów ma szansę na realizację

0
322

Pomysłodawcy utworzenia w Zamościu asfaltowego toru rowerowego „Pumptrack & Park” nie dają za wygraną. Ponownie zgłosili swój projekt do Budżetu Obywatelskiego i liczą, że tym razem doczeka się realizacji.

Budowa toru była jednym z pomysłów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Zamościa na 2021 rok w ramach projektu ogólnomiejskiego. Utworzenie rowerowego placu zabaw nie doszło do skutku, gdyż nie uzyskało wystarczającego poparcia. Zadanie to w głosowaniu mieszkańców uplasowało się na drugim miejscu, z liczbą głosów 474. Zwyciężył projekt dotyczący remontu i modernizacji hali sportowej wraz z zapleczem w OSiR Zamość, na który swój głos oddało 546 mieszkańców. Pomysłodawcy budowy toru nie poddają się jednak i ponownie zgłosili swój projekt do Budżetu Obywatelskiego licząc, że tym razem doczeka się on realizacji.

Rowerowy plac zabaw PUMPTRACK jest specjalnie stworzonym torem przeszkód składającym się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych “hopek”, ułożonych w takiej kolejności, by możliwe było rozpędzenie się i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Ale PumpTrack to nie tylko rowery, po torze równie dobrze można jeździć równie na deskorolce, hulajnodze czy rolkach.

Inwestycja miałaby powstać na terenach zielonych pomiędzy ul. Lisa – Kuli a ul. Wiejską.

Na projekt pod nazwą “Bezpieczny i modny asfaltowy tor rowerowy dla każdego PumpTrack&Park. Miejsce aktywnego wypoczynku i rekreacji.”, głosować można poprzez stronę internetową: budzet24.pl/umzamoscbo/

Głosowanie internetowe na projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na 2022 rok ruszyło 9 sierpnia 2021 r. i potrwa do 15 września 2021 r.

Prawo do udziału w głosowaniu mają  tylko mieszkańcy Miasta Zamość. Uprawnionemu mieszkańcowi przysługuje jeden głos, który może oddać wyłącznie na projekt osiedla, na którym zamieszkuje oraz jeden głos, który może oddać wyłącznie na jeden projekt ogólnomiejski. Dla ważności głosu oddanego w sposób elektroniczny, głosujący zobowiązany będzie najpierw do podania swoich danych, następnie wskazania jednego projektu osiedlowego i jednego projektu ogólnomiejskiego do realizacji w 2022 roku.
Aby móc zatwierdzić oddany głos, mieszkaniec otrzyma na podany przez siebie numer telefonu komórkowego jednorazowe hasło. Na wskazany numer telefonu hasło będzie wysłane tylko raz.

Głosowania tradycyjne na każdym osiedlu Miasta Zamość rozpocznie się 16 września i potrwa do 24 września br.

Przypomnijmy, że na realizację zwycięskiego projektu ogólnomiejskiego przeznaczona jest kwota 950 tys. zł.

 

 

Poprzedni artykułTragiczny wypadek. Śmiertelne potrącenie rowerzysty.
Następny artykułMnóstwo nowych ofert pracy w Zamościu i okolicy.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments