Program obchodów rocznic wrześniowych w Zamościu

0
543

1 i 17 września w Zamościu odbędą się uroczyste obchody związane z rocznicą napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę oraz agresji sowieckiej na nasz kraj. 27 września natomiast już po raz 23. obchodzić będziemy Dzień Podziemnego Państwa Polskiego. Do udziału w uroczystościach patriotycznych zapraszają: Miasto Zamość, Parafia Katedralna Zmartwychwstania Pańskiego i Św. Tomasza Apostoła, 3. Zamojski Batalion Zmechanizowany oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość.

1 września w 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej o godz. 18.00 w Katedrze Zamojskiej zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie, o godz. 19.00 na terenie Zamojskiej Rotundy rozpocznie się manifestacja patriotyczna. W programie: ceremoniał wojskowy, okolicznościowe wystąpienie prezydenta Zamościa, modlitwa, apel pamięci i salwa honorowa, a także złożenie wieńców.

17 września w 82. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę o godz. 14.00 w Katedrze Zamojskiej odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny. Tuż po niej (godz. 15.00) na terenie rotundy Zamojskiej odbędzie się tradycyjny ceremoniał wojskowy, wystąpienia okolicznościowe, a także apel pamięci, salwa honorowa i złożenie wieńców.

27 września w 23 lata od ustanowienia tego dnia przez Sejm RP Dniem Podziemnego Państwa Polskiego, przed Pomnikiem Zamojskiego Inspektoratu Armii Krajowej (przy ul. Partyzantów), odbędą się uroczystości patriotyczne. Ich Organizatorem będzie Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość.

6558b Program obchodów rocznic wrześniowych w Zamościu

 

 

 

Poprzedni artykułPo dożynkach w Sitnie. [FOTORELACJA]
Następny artykułNagrody pieniężne w Foto-Konkursie “Żniwa, plony i zbiory” w Gminie Zamość
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments