ZAMOŚĆ: Oddział hematologiczny w krajowej czołówce.

0
496

Oddział hematologiczny Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o. znalazł się w ścisłej czołówce rankingu przyjaznych szpitali onkologicznych w Polsce, przygotowanym przez Fundację Alivia.

Zamojska hematologia uzyskała wysoką drugą lokatę w zestawieniu, otrzymując ocenę 4,6 pkt. na 5 możliwych. Pacjenci w swoich opiniach bardzo dobrze oceniali sposób leczenia oraz opiekę personelu medycznego.

Na pierwszym miejscu uplasował się Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach otrzymując ocenę 4,7/5. Na trzecim miejscu pacjenci wskazali Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie, który uzyskał ocenę 4,5/5.

Autorem rankingu jest Fundacja Alivia, która zbiera opinie o placówkach onkologicznych w całej Polsce. Fundacja prowadzi ogólnodostępny portal Onkomapa.pl (https://www.onkomapa.pl), na którym pacjenci i ich rodziny mogą wyrazić opinię na temat szpitali i pracujących w nich lekarzy i pielęgniarek. Elementy podlegające ocenie to organizacja udzielania świadczeń zdrowotnych, sposób leczenia, opieka personelu medycznego, przestrzeganie prawa pacjenta oraz komfort pobytu pacjenta. Ocena jest mierzona w skali od 1 do 5.


Kolejnym sukcesem całego szpitala jest otrzymanie po raz trzeci, Certyfikatu Akredytacyjnego Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, potwierdzającego spełnienie standardów akredytacyjnych w zakresie leczenia szpitalnego, który uwierzytelnia dbałość o jakość świadczeń udzielanych przez Zamojski Szpital Niepubliczny.

źródło: Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o.

akredytacja2021 1 ZAMOŚĆ: Oddział hematologiczny w krajowej czołówce.

 

 

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments