2,7 mln zł na wyprawki w Zamościu i okolicach

0
123

8,5 tys. wniosków o świadczenie „Dobry Start 300+” złożyli dotychczas rodzice i opiekunowie z Zamościa i powiatu zamojskiego. Wnioski te obejmują 12,4 tys. dzieci.

Od tego roku obsługą programu „Dobry Start 300+” zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Do tej pory ZUS wypłacił uprawnionym z Zamościa i powiatu zamojskiego świadczenia na łączną kwotę ponad 2,7 mln złotych.

Świadczenie na dofinansowanie wyprawki szkolnej dziecka przysługuje raz do roku w wysokości 300 zł, bez względu na dochody rodziny. Można je otrzymać na ucznia do ukończenia 20 lat, a jeśli ma on orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.

Wnioski należy przesyłać przez: bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub portal [email protected]. ZUS przyjmuje zgłoszenia do końca listopada. Wniosek warto jednak wysłać jeszcze w sierpniu, bo gwarantuje to wypłatę świadczenia najpóźniej do 30 września. Wypłaty są realizowane na konta bankowe.

Pomoc w złożeniu wniosku można uzyskać w placówkach ZUS, a także podczas dyżurów pracowników Zakładu w lokalnych instytucjach. Ich bieżący harmonogram znajduje się na stronie internetowej ZUS.

Małgorzata Korba

rzecznik ZUS w województwie lubelskim

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments