ZAMOŚĆ: Koncert jubileuszowy z okazji 35- lecia zespołu “Zamojszczyzna”

0
551
zespół Dikanda, fot. Agnieszka Szanduła

Zamojski Dom Kultury zaprasza na jubileuszowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna” z gościnnym udziałem zespołu Dikanda, który odbędzie się 15 sierpnia na Rynku Wielkim w Zamościu. Początek godzina 19:00. Wstęp wolny.

Koncert “Koralowo i folkowo” organizowany jest w ramach obchodów 35-lecia istnienia zespołu „Zamojszczyzna”. Grupa reprezentuje nasz region w różnych częściach kraju i świata popularyzując polski folklor ludowy i miejski poprzez wspaniale opracowane polskie tańce ludowe, w tym także tańce zamojskie. Repertuar „Zamojszczyzny” to nie tylko tańce narodowe i ludowe, ale także pieśni ludowe, inscenizacje dawnych obyczajów i programy patriotyczne z tańcami narodowymi.

DIKANDA
 to powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym, zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów, większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie.

Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 9 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA),a także liczne nagrody – w tym “Płyta roku” niemieckiego czasopisma “Folker” przyznana w 2005 roku za “Usztijo”.

Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – “dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

post na strone ZAMOŚĆ: Koncert jubileuszowy z okazji 35- lecia zespołu

 

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich na Rynku Wielkim.
Następny artykułZAMOŚĆ: Wydział Ewidencji Kierowców i Pojazdów podsumował I półrocze 2021r.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments