ZAMOŚĆ: Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich na Rynku Wielkim.

0
193

Już w najbliższą sobotę, 07. sierpnia br., na Rynku Wielkim w Zamościu, odbędzie się Lubelska Edycja Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Będzie to kolejny etap rywalizacji pomiędzy zespołami gospodyń wiejskich z województwa lubelskiego  w drodze do Finału w Warszawie. Rywalizacja ponad 50 zakwalifikowanych Kół przebiegać będzie intensywnie w ramach 5 konkursów tj.:

  • Kulinarnego,
  • Artystycznego,
  • Opowiedz nam swoją historię,
  • Miss Wdzięku do 45 lat,
  • Miss Wdzięku 45+.

Oprócz licznych wyróżnień jury konkursowe oraz publiczność uhonoruje najlepsze Koła w każdym konkursie nagrodami pieniężnymi: 1000 zł za III miejsce, 2000 zł za II miejsce oraz 3000 zł za I miejsce. Wszystkie nagrodzone w Parszczycach Koła będą reprezentować województwo pomorskie w Finale na PGE Narodowym w Warszawie 25 września br., gdzie pula nagród tylko w jednym konkursie wyniesie 30.000 zł!

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to 17 wydarzeń w całej Polsce, które stanowią możliwość spotkania, inspiracji i rywalizacji aktywnych środowisk wiejskich skupionych wokół Kół Gospodyń Wiejskich, ale i wyjątkowa okazja do promocji regionalnej. Dotyczy to zarówno promocji autentycznych smaków produktów regionalnych czy lokalnych artefaktów, ale także promocji turystycznej. Każda z Edycji Wojewódzkich Festiwalu  realizowana jest w miejscu wyjątkowym  ze względu na tradycję i kulturę regionu, by inspirować do podróży po Polsce i jej nieustannego odkrywania miejsc takich jak np. Stare Miasto  w Zamościu.

Organizatorzy zapraszają już od godziny 8:00!

12562b ZAMOŚĆ: Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich na Rynku Wielkim.

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Ruszyły zapisy na Bieg “Tropem Wilczym” ku czci Żołnierzy Wyklętych.
Następny artykułZAMOŚĆ: Koncert jubileuszowy z okazji 35- lecia zespołu “Zamojszczyzna”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments