Śmierć motocyklisty

0
184

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w miejscowości Polanówka na drodze krajowej numer 17. Kierujący motocyklem marki Honda na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i najechał na bariery energochłonne oddzielające pasy jezdni. Pomimo prowadzonej reanimacji, 28-letni kierujący motocyklem poniósł śmierć na miejscu.

Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj około godziny 14:30 na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Polanówka.  Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem marki Honda, 28-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego, jadąc od Tomaszowa Lubelskiego w kierunku Zamościa, na łuku drogi w miejscowości Polanówka stracił panowanie nad pojazdem i najechał na linowe bariery energochłonne oddzielające dwa pasy jezdni. Niestety pomimo prowadzonej reanimacji, 28-letni kierujący na skutek poniesionych obrażeń, poniósł śmierć na miejscu.

Wstępną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Funkcjonariusze ustalili również, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.

Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora oraz biegłego zabezpieczyli ślady i wykonali oględziny. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego apelujemy o jazdę z bezpieczną prędkością, która zapewni kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem. Dostosujmy ją do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Źródło: KMP Tomaszów Lubelski, sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska

Poprzedni artykułJuż niebawem wielkie sportowe wydarzenie zawita do Zamościa.
Następny artykułNowe nagrania podpalacza z Zamościa (FILM)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments