Już niebawem wielkie sportowe wydarzenie zawita do Zamościa.

0
157
Fot. tourdepologne.pl/ Szymon Gruchalski

Już 10 sierpnia wielkie sportowe wydarzenie zawita do Zamościa. Drugi etap 78. edycji Tour de Pologne rozpocznie się na Rynku Wielkim w Zamościu. Dzień wcześniej, 9 sierpnia zaplanowano muzyczną niespodziankę.

Rynek Wielki w Zamościu jest urokliwym miejscem, które często znajduje się na szlaku turystycznym wielu osób z kraju i zagranicy. Tym razem charakterystyczne bryły zamojskiego Ratusza, a także kamieniczek będą stanowiły spektakularne tło dla zmagań kolarzy startujących w 78. edycji Tour de Pologne. 10 sierpnia o godz. 13:50 kolarze ruszą z płyty Rynku Wielkiego, by kilka godzin później zameldować się w Przemyślu.

Kolarze wyruszą z Rynku Wielkiego, następnie pojadą ulicami: Moranda, Kościuszki, Okopową, Żdanowską, Św. Piątka, Młyńską i Krasnobrodzką. Start ostry tego etapu przewidziano w Kalinowicach. Kolarze będą finiszować w Przemyślu po przejechaniu 201 km.

Dzień wcześniej, w poniedziałek 9 sierpnia odbędzie się koncert muzyczny. O godz. 20:00 na scenie Rynku Wielkiego wystąpi zamojski zespół Seeking Dreams, a także grupa Konopians.

źródło: UM Zamość

 

 

 

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Wydział Ewidencji Kierowców i Pojazdów podsumował I półrocze 2021r.
Następny artykułŚmierć motocyklisty
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments