Krótkofalówki jako pomysł na zabawę na świeżym powietrzu

0
515

Krótkofalówka może być bardzo przydatnym urządzeniem, szczególnie w wakacje, kiedy jest organizowana podróż na kilka samochodów, w czasie wyjazdów zagranicznych, podczas żeglowania, jazdy na nartach i w zwykłych zabawach dziecięcych. Rozsądnie wybrane modele powinny zapewniać dobrą jakość rozmowy i nie irytować różnymi szumami. Wszystkie krótkofalówki mają podobny zasięg, ponieważ jest on ograniczony prawnie.

Krótkofalówki – technika znana od lat

Komunikacja przy pomocy krótkofalówki polega na wykorzystaniu fal radiowych, dzięki którym przekazywany jest sygnał transportujący głos. Krótkofalówka jest niemłodym, znanym od lat urządzeniem. Przeprowadzana przy jej pomocy rozmowa jest jednokierunkowa, nie nadaje się także do przekazywania osobistych informacji, ponieważ rozmów może słuchać każdy, kto tylko jest w zasięgu nadawcy. Sposób korzystania z krótkofalówek jest cały czas taki sam, działają one w systemie simplex, to znaczy, że nadawać może tylko jedna osoba. Pod względem technicznym krótkofalówki są wykonane dużo lepiej niż te sprzed kilkunastu lat, są bardziej funkcjonalne i niezawodne.

Krótkofalówki – jak się bawić?

W czasie wakacji, kiedy pogoda sprzyja zabawom na zewnątrz, krótkofalówki mogą być dodatkową zachętą do różnych spacerów, wycieczek trekkingowych czy tradycyjnych zabaw w chowanego. Przy pomocy kilku krótkofalówek dzieci mogą stworzyć sieć połączeń ze swoimi kolegami. W stosunkowo niewielkiej cenie można kupić łatwe w obsłudze urządzenia, przez które można rozmawiać na odległość kilkuset metrów między blokami i nawet do kilku kilometrów na otwartej przestrzeni, w zależności od występujących naturalnych przeszkód. Warto odwiedzić stronę https://www.morele.net/ na której znajduje się szeroka oferta nie tylko krótkofalówek, ale również innych gadżetów przydatnych do zabaw na świeżym powietrzu.

Ważną kwestią przy wyborze krótkofalówek, jest ich zasięg. Od jego wysokości uzależniona jest także cena urządzenia. Profesjonalne urządzenia za kilka tysięcy złotych mają zasięg od półtora do trzech kilometrów, przy sprzyjającej pogodzie i odpowiednio ukształtowanych warunkach terenowych. Do zwykłej zabawy na podwórku wystarczą już krótkofalówki o zasięgu kilkudziesięciu kilometrów.

Konstrukcja i funkcjonalność krótkofalówek

W niektórych modelach obsługa polega na przekręcaniu pokrętła, w innych trzeba wcisnąć i przytrzymać przycisk, w każdym wypadku jest to prosta obsługa dla dzieci. Trzeba też zwrócić uwagę na ilość kanałów obsługiwanych przez krótkofalówki, jeśli jest ich więcej, jakość pracy urządzenia jest lepsza, ponieważ będzie mniej zakłóceń z innych urządzeń odbierających na tych samych częstotliwościach. Odporność obudowy scharakteryzowana jest przez 10 klas i oznaczona cyframi od 0 do 9, najbardziej podatne na uszkodzenia są krótkofalówki klasy 0.

Krótkofalówki zasilane są zazwyczaj przez baterie, trochę lepszym sposobem w tej kwestii są modele na akumulatorki, ponieważ można je wielokrotnie ładować, mają też z reguły większą pojemność dlatego urządzenie może pracować dłużej.

krotkofalowki jako pomysl na zabawe na swiezym powietrzu Krótkofalówki jako pomysł na zabawę na świeżym powietrzu

Poprzedni artykułMedaliści Mistrzostw Polski!
Następny artykułKościół Ojców Franciszkanów – ukończone dzieło (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments