Wnuczka Tadeusza Różewicza na festiwalu – Publikujemy szczegółowy program

0
200

7. edycja Festiwalu

Przygotowania do 7. edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego są już na ostatniej prostej.  Bardzo czekamy na spotkania z naszymi gośćmi, uczestnikami, przyjaciółmi, którzy są z nami od początku, albo dołączą po raz pierwszy w tym roku. Rozpoczynamy już 1 sierpnia w Zamościu, od 2 sierpnia przenosimy się do Szczebrzeszyna – tam pozostajemy do 7 sierpnia.

Patron Różewicz 

Patronem festiwalu w tym roku jest Tadeusz Różewicz. Każdego festiwalowego dnia zapraszamy na wydarzenie w ramach panelu przygotowanego przez prof. Ryszarda Koziołka, rektora Uniwersytetu Śląskiego i Irka Grina dyrektora Wrocławskiego Domu Literatur

Szczebrzeszyn. Polszczyzna. Kierujmy te wspaniale brzmiące słowa do ludzi i do GPS – ów, żebyśmy się wspólnie spotkali na fantastycznym święcie literatury i języka polskiego w Szczebrzeszynie – tak na festiwal zaprasza prof. Koziołek. 

Mamy tę ogromną przyjemność i zaszczyt, że możemy współtworzyć tę edycje festiwalu w Szczebrzeszynie w zakresie pasma poświęconego Tadeuszowi Różewiczowi w roku, kiedy obchodzimy stulecie jego urodzin – mówi Irek Grin. 

Gościem specjalnym festiwalu będzie Julia Różewicz, wnuczka poety. 

Jesteśmy przekonani, że pięć spotkań poświęconych naszemu patronowi to będą wydarzenia nie tylko upamiętniające postać Różewicza, ale także pogłębiające naszą wiedzę o nim i jego twórczości. Zależy nam, żeby te treści, ze względu na ich wagę były dostępne jak najszerszemu gronu odbiorców. 

 

fsjp program 2021 Wnuczka Tadeusza Różewicza na festiwalu - Publikujemy szczegółowy program

fsjp program 20211 Wnuczka Tadeusza Różewicza na festiwalu - Publikujemy szczegółowy program

fsjp 2021 plakat w poziomie Wnuczka Tadeusza Różewicza na festiwalu - Publikujemy szczegółowy program fsjp 2021 plakat Wnuczka Tadeusza Różewicza na festiwalu - Publikujemy szczegółowy program mg 9782 Wnuczka Tadeusza Różewicza na festiwalu - Publikujemy szczegółowy program mg 9125w Wnuczka Tadeusza Różewicza na festiwalu - Publikujemy szczegółowy program mg 7831 Wnuczka Tadeusza Różewicza na festiwalu - Publikujemy szczegółowy program mg 1038 Wnuczka Tadeusza Różewicza na festiwalu - Publikujemy szczegółowy program mbr9446w Wnuczka Tadeusza Różewicza na festiwalu - Publikujemy szczegółowy program

Poprzedni artykułKryminalni u 36-latka ujawnili narkotyki
Następny artykułOferty pracy w PUP Zamość
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments