Zawodnicy “Agrosu” wrócili z medalami z Mistrzostw Polski U20

0
293

W dniach 2-4 lipca 2021 roku na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie odbyły się 75 Mistrzostwa Polski Juniorów U20. Reprezentanci Klubu Sportowego “Agros” Zamość spisali się fantastycznie.

“Agros” w klasyfikacji klubowej przy 7 osobostartach zdobył aż 71 punktów, co zapewniło 8 miejsce w ostatecznej lokacie. Przez trzy dni zamojscy lekkoatleci brali udział w zmaganiach, zdobywając 4 medale.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Wiktoria Łuczak, która w pchnięciu kulą z wynikiem 13.82 metra, zdobyła złoty medal.

Srebrny medal zdobyła Monika Romaszko w biegu na 100 m – 11.59. Warto wspomnieć, że Monika podczas Mityngu w Białej Podlaskiej uzyskała minimum na Mistrzostwa Świata, które odbędą się 17-18.08.2021r. w Kenii oraz na Mistrzostwa Europy (15-18.07.2021r. Tallinn).

Pozostałe dwa medale były barwy brązowej zdobyte przez wyżej wspomnianą Monikę Romaszko w biegu na 200 m z czasem 23.96 oraz przez Kingę Staszczuk w trójskoku, która uzyskała wynik 12.33 m, pobijając tym samym swój rekord życiowy.

Inni sportowcy KS „Agros” Zamość, którzy również przyczynili się do zdobycia punktów dla klubu:

Patryk Krupa   4 miejsce w biegu 100 m (finał)  10.59 (zawodnik już wcześniej, podczas startu w Słubicach uzyskał minimum na Mistrzostwa Europy w Estonii),

Patryk Krupa – 5 miejsce 200 m (finał) 21.94,

Dagmara Jabłońska – 8 miejsce (finał) rzut młotem z wynikiem 45.37,

Kinga Staszczuk – 17 miejsce w skoku w dal  5.13,

Aneta Lenkiewicz – 17 miejsce w rzucie młotem 40.12,

Wiktoria Łuczak – 21 miejsce  w rzucie dyskiem 31.22.

Do sukcesu zawodników przyczynili się trenerzy: Stanisław Namiotko, Tomasz Murat, Dariusz Kuzdra, Andrzej Gdański oraz Dariusz Piróg.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Klimatyczny, kameralny koncert Capelli all’Antico