Tragiczny wypadek w Kalinowicach. Nie żyje 61-letni pieszy

0
473

Do dwóch tragicznych w skutkach wypadków doszło dzisiaj na Lubelszczyźnie. W powiecie zamojskim około godzinie 1 w nocy, kierujący mercedesem sprinterem potrącił pieszego, który najprawdopodobniej wtargnął na jezdnię. Mężczyzna zginął na miejscu. Z kolei w powiecie lubartowskim przed godzinie 6 rano kierujący oplem zjechał na pobocze, uderzył w przepust, a następnie w drzewo. 33-latek poniósł śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tych wypadków.

Do śmiertelnego wypadku doszło dzisiaj ( 04.07.) około godz. 1 w nocy w powiecie zamojskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący busem marki Mercedes Sprinter poruszając się drogą krajową nr 17 w miejscowości Kalinowicie potrącił mężczyznę, który najprawdopodobniej wtargnął na jezdnię pod nadjeżdżający pojazd. W wyniku odniesionych obrażeń 61-letni pieszy zmarł na miejscu zdarzenia. Kierujący busem obywatel Ukrainy był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, a także biegły z zakresu wypadków drogowych. Trwa ustalanie okoliczności wypadku.

Do kolejnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło około godz. 5.30 w miejscowości Niedźwiada w pow. lubartowskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący samochodem marki Opel Vectra 33-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego jadąc w kierunku Lubartowa zjechał na pobocze, uderzył w przepust, a następnie w drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący pojazdem zginał na miejscu.

Z kolei w sobotę ( 03.07.) w powiecie chełmskim doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzystki. Do wypadku doszło około godz. 15 w miejscowości Kamienna Góra. Policjanci ustalili wstępnie, że kierujący volkswagenem golfem 31-latek najechał na tył jadącej w tym samym kierunku rowerzystki. W wyniku potrącenia, 55-letnia cyklista zmarła wskutek odniesionych obrażeń.

Przyczyny tych wypadków wyjaśni prowadzone postepowanie. Jednoczenie, policjanci apelują do kierujących o szczególną ostrożność,  dostosowanie techniki jazdy  do panujących warunków a także uważną obserwację drogi i znajdujących się na niej niechronionych uczestników ruchu – pieszych i rowerzystów.

Źródło: podkomisarz Anna Kamola

68 187589 Tragiczny wypadek w Kalinowicach. Nie żyje 61-letni pieszy 68 187588 Tragiczny wypadek w Kalinowicach. Nie żyje 61-letni pieszy

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Przegląd talentów. Zabłyśnij z Książnicą.
Następny artykułNarkobiznes rozbity! 4 osoby zatrzymane!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments