W perfidny sposób okradli starsze małżeństwo. Wpadli 15 minut później

0
227

Biłgorajscy policjanci zatrzymali dwie kobiety i dwóch mężczyzn, mieszkańców woj. opolskiego i wielkopolskiego, którzy w poniedziałek przed południem pod pretekstem sprzedaży koca weszli do mieszkania starszego małżeństwa i okradli ich z pieniędzy. Ponadto użyli przemocy wobec właścicielki domu. Sprawcy zostali zatrzymani przez dzielnicowych już 15 minut po zdarzeniu. Za kradzież rozbójniczą może im grozić kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek przed południem w jednej z miejscowości w gminie Frampol. Do domu 65-letniej kobiety weszły niespodziewanie nieznane jej osoby. Kobieta zorientowała się w momencie, kiedy próbowała wyjść z łazienki. Ktoś z zewnątrz próbował przytrzymać drzwi, by nie mogła się wydostać.

Kiedy po pewnym czasie, udało się jej opuścić pomieszczenie, zobaczyła w korytarzu mężczyznę, który zaczął rozkładać koc oferując go do sprzedaży.  Obok stała kobieta, a po chwili następna wybiegła nagle z kuchni. Właścicielka podejrzewając, że ma do czynienia z oszustami, zaalarmowała męża, który znajdował się w ogrodzie.

Wówczas nieznajomi szybko  opuścili dom i odjechali samochodem. 65-latka razem z mężem sprawdzili miejsce przechowywania pieniędzy. Okazało się, że zostały skradzione pieniądze w kwocie około 8 tysięcy złotych i ponad 100 dolarów kanadyjskich. Małżeństwo o zdarzeniu powiadomiło policjantów. 65 – latka zdołała zapamiętać kolor samochodu, jakim poruszali się sprawcy kradzieży.

Dyżurny biłgorajskiej komendy natychmiast po zgłoszeniu zadysponował służby. Po około 15 minutach dzielnicowi na obwodnicy północnej Biłgoraja zauważyli opisywany pojazd. Zatrzymanym renault podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 42 i 55 lat oraz dwie kobiety w wieku 44 i 54 lat, mieszkańcy województwa opolskiego i wielkopolskiego.

Cała czwórka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie, a samochód zabezpieczony. Jak ustalili policjanci, zatrzymani byli w przeszłości notowani za podobne przestępstwa.

Obecnie trwają czynności procesowe z zatrzymanymi. Za kradzież rozbójniczą grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

info: asp. Joanna Klimek/ KPP Biłgoraj

Poprzedni artykułLech Majewski w Zamościu.
Następny artykułNowe pociągi dla Lubelskiego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments