Zderzenie dwóch osobówek

0
182
fot. KMP Zamość

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w Szczebrzeszynie na drodze krajowej nr 74. 68-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn nie zachował szczególnej ostrożności i wyjeżdżając oplem z drogi podporządkowanej doprowadził do zdarzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Renault, którym podróżował 45-latek z Zamościa. W związku z doznanymi obrażeniami kierujący oplem został przetransportowany do szpitala.

W poniedziałek (28.06) przed południem w Szczebrzeszynie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze na podstawie uszkodzeń pojazdów biorących udział w zdarzeniu oraz relacji uczestników i świadków ustalili jego przebieg. Z ich ustaleń wynikało, że do zdarzenia doprowadził 68-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn. Mężczyzna wyjeżdżając samochodem marki Opel z drogi podporządkowanej – z ulicy osiedlowej na drogę krajową nr 74 – ulicę Zamojską nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa 45-latkowi z Zamościa, który poruszał się samochodem Renault w kierunku centrum Szczebrzeszyna. W następstwie tej nieostrożności doszło do zderzenia i uszkodzenia pojazdów. Kierujący oplem bezpośrednio po zderzeniu uderzył w znak drogowy i ogrodzenie jednej z posesji.

Kierującemu renault nic się nie stało, natomiast w związku z odniesionymi obrażeniami do szpitala został przetransportowany 68-latek podróżujący oplem. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że obaj byli trzeźwi.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci. W tym czasie kierowcy przejeżdżający przez Szczebrzeszyn musieli się liczyć z niewielkimi utrudnieniami, ponieważ pas ruchu w kierunku Szczebrzeszyna był zablokowany i ruch odbywał się wahadłowo.

info: Katarzyna Szewczuk/ KMP Zamość

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: „Annette” – równolegle z premierą w Cannes!
Następny artykułZAMOŚĆ: Nielegalne oprogramowanie w warsztatach samochodowych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments