Za 80 mln zł rozbudowane zostanie sanatorium w Krasnobrodzie.

0
974

W poniedziałek (28.06) odbyła się ceremonia podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę Samodzielnego Publicznego Sanatorium Rehabilitacyjnego im. Janusza Korczaka w Krasnobrodzie. Inwestycja jest dofinansowana z Funduszu przeciwdziałania COVID-19. Jej szacowany koszt to 80 mln zł.

W uroczystości udział wzięli m.in. wiceprezes Rady Ministrów, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, poseł do PE Beata Mazurek, posłowie na Sejm RP Tomasz Zieliński i Beata Strzałka, wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka, wicemarszałka województwa lubelskiego Michała Mulawy starosta zamojski Stanisława Grześko, burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal, biskup Marian Rojek.

Po rozbudowie obiekt ma być przeznaczony dla osób, które przeszły zakażenie COVID-19 i potrzebują specjalistycznej rehabilitacji, aby zniwelować pochorobowe powikłania, najczęściej związane z zaburzeniami ciśnienia krwi, zakrzepami zatorowymi, zmniejszeniem wydolności oddechowej czy ogólnym osłabieniem organizmu.

Krasnobród to miejsce do którego tłumnie przyjeżdżają mieszkańcy nie tylko Lubelszczyzny, ale i całej Polski. Jest on znany jako uzdrowisko już od XIX-wieku. Teraz, dzięki wsparciu ze strony rządu, ta długo wyczekiwana i potrzeba inwestycja będzie mogła dojść do skutku – mówił podczas uroczystości wicepremier Jacek Sasin. – To sanatorium potrzebuje nowego życia, impulsu. W ciągu 60 lat zmieniły się standardy, oczekiwania kuracjuszy, a i degradacja infrastruktury jest czymś naturalnym przez tak długi czas. Dlatego potrzeba tutaj nowych inwestycji. I ta nowa inwestycja właśnie dziś tu się zaczyna. Ona się zaczyna dzięki staraniom przede wszystkim powiatu zamojskiego i pana starosty Stanisława Grześko, który niezwykle mocno zabiegał o to, by ta inwestycja mogła się rozpocząć – podkreślił wicepremier.

Dzięki tej inwestycji podniesiony zostanie potencjał wzrostu gospodarczego regionu, powstaną nowe miejsca pracy i rozszerzy się oferta usług sanatoryjnych na terenie województwa lubelskiego.

Rozbudowa obiektu już się rozpoczęła, a jej zakończenie planowane jest na grudzień 2022 roku.

Poprzedni artykułPonad 170 ofert pracy w Zamościu i regionie + OFERTY ZAGRANICZNE
Następny artykuł22-latek jechał z szybko. Jego audi wylądowało na drzewie.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments