Uczniowie “Budowlanki” wrócili ze staży w Hiszpanii

0
181

O swoich wrażeniach i doświadczeniach z pobytu na stażu w hiszpańskiej Sewilli, opowiada jedna z uczennic Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu.

 

Projekt „Budujemy markę ZSP4” – „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w którym wzięłam udział, umożliwił mi odbycie dwutygodniowego stażu zawodowego. 

Staż odbywał się w Sewilli, stolicy Andaluzji i trwał od 12 do 26 czerwca 2021 r.
W projekcie wzięło udział 10 uczennic i 9 uczniów naszej szkoły, z klas o profilach: technik informatyk, technik technologii żywności oraz kucharz. Wszyscy zostaliśmy zakwalifikowani do wyjazdu na podstawie określonych kryteriów w procesie rekrutacji. 

W organizację projektu zaangażowani byli również nauczyciele. Ich zadaniem było przygotowanie nas do wyjazdu za granicę. Jeszcze przed rozpoczęciem stażu uczestniczyliśmy w obowiązkowych zajęciach językowych i kulturowych. 

Projekt był zarówno dla mnie, jak i dla moich kolegów niesamowitym przeżyciem
i doświadczeniem. Był okazją do zdobycia wiedzy, umiejętności zawodowych i kulturowych.

Istotnym aspektem stażu było nabycie przez nas umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Praktykę zawodową odbywałam wraz ze swoim kompanem, w przydzielonej nam firmie z branży informatyczej. Dzięki temu mogliśmy porównać metody pracy przyjęte w Polsce z tymi, stosowanymi w innych krajach. Dzięki praktyce nauczyłam się nowych umiejętności pracy w zespole, poznałam inne rozwiązania technologiczne, a także poprawiłam swoją umiejętność komunikowania się w języku obcym. 

Oprócz praktyki zawodowej, mieliśmy również czas na zwiedzanie największych atrakcji turystycznych Hiszpanii. Podczas naszego pobytu był realizowany bogaty program kulturowy, dzięki któremu mogliśmy odwiedzić najważniejsze miejsca znajdujące się w Hiszpanii. Byłam pod wielkim wrażeniem tego kraju.

Po odbytym stażu otrzymałam dokumenty poświadczające moje nabyte umiejętności m.in. dokument Europass mobilny zarówno w języku polskim, jak i angielskim, certyfikat o odbytej praktyce, immiene zaświadczenie wystawione przez firmę o odbyciu przeze mnie stażu i dokument potwierdzający uczestnictwo we wszystkich kursach zorganizowanych w Polsce i Hiszpanii. 

Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się wziąć udział w tym projekcie. Dzięki niemu mogłam zdobyć dodatkową i praktyczną wiedzę specjalistyczną, nabyłam nowe kompetencje społeczne oraz organizacyjne, ale co dla mnie najważniejsze – uwierzyłam we własne siły i możliwości, że w przyszłości będę mogła spełnić swoje marzenie i pracować
w swoim zawodzie, który sprawia mi największą radość.

– Weronika Bartoszczyk, klasa 3 o profilu technik informatyk 

img 3323 Uczniowie img 3324 Uczniowie img 3325 Uczniowie img 3326 Uczniowie img 1215 Uczniowie img 1722 Uczniowie img 3009 Uczniowie img 3320 Uczniowie img 3323 2 Uczniowie

Poprzedni artykuł22-latek jechał z szybko. Jego audi wylądowało na drzewie.
Następny artykułZamojskie kino zaprasza dzieci na wakacyjne seanse filmowe.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments