Zamojskie Zakłady Zbożowe otworzyły w Skierbieszowie nowy punkt skupu zbóż [ZDJĘCIA, FILM]

0
1280

Zamojskie Zakłady Zbożowe poczyniły kolejny krok w stronę rozwoju spółki. Jest nim otwarcie w Skierbieszowie nowego punktu skupu zbóż. 

W niedzielę (27.06) odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowego magazynu. W konferencji prasowej zorganizowanej z tej okazji udział wzięła m.in.: europoseł Beata Mazurek, poseł Beata Strzałka, wójt gminy Skierbieszów Stanisław Sokal, Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, Starosta Powiatu Zamojskiego Stanisław Grześko, Prezes Zarządu podległej resortowi rolnictwa spółki Elewarr – Daniel Alain Korona, wiceprezes spółki Elewarr – Monika Parafianowicz, dyrektor delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego – Sebastian Paul, Marcin Kulig – przedstawiciel Rady Nadzorczej Zamojskich Zakładów Zbożowych, Krzysztof Gałaszkiewicz – dyrektor lubelskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kamila Grzywaczewska – dyrektor KOWR w Lublinie, Maryla Symczuk – dyrektor Cukrowni w Werbkowicach.

Zamojskie Zakłady Zbożowe to ostatni młyn, który w 100 procentach należy do Skarbu Państwa. Można odnieść wrażenie, że poprzednie rządy za wszelką cenę chciały Zamojskie Zakłady Zbożowe doprowadzić do upadku. Jeszcze kilkanaście lat temu spółka posiadała 16 punktów skupu. W ostatnim czasie Zamojskie Zakłady Zbożowe miały tylko jeden skup – w Tuczapach. Aż do piątku 25 czerwca, kiedy otwarty został drugi punkt skupu – w Skierbieszowie i teraz zaczynamy tak naprawdę od nowa rozbudowę Zamojskich Zakładów Zbożowych. Jako przedsiębiorstwo mamy obecnie jeden problem – popyt na nasz sztandarowy produkt, czyli mąkę zamojską, przewyższa podaż. W związku z tym, że produkt dobrze się sprzedaje i jest poszukiwany na terenie całego kraju, zdecydowaliśmy się rozwijać Zamojskie Zakłady Zbożowe. 20 lat temu ten punkt skupu w Skierbieszowie został sprzedany w ręce prywatnego przedsiębiorcy, w tych rękach przez te lata funkcjonował, kilka miesięcy temu ukazało się ogłoszenie o sprzedaży, my ten punkt skupu postanowiliśmy odkupić i teraz jest on z powrotem własnością Zamojskich Zakładów Zbożowych. – mówił podczas wczorajszej konferencji w Skierbieszowie Piotr Błażewicz, członek zarządu Zamojskich Zakładów Zbożowych.

Kapitał ma narodowość – mówimy tak odkąd przejęliśmy rządy w naszym kraju i inwestujemy tu, gdzie można, wspieramy te działania, które są dobre i ten przykład, który tutaj dzisiaj mamy, świadczy tylko i wyłącznie o tym, że ta strategia o której mówimy w Brukseli – “od pola do stołu” naprawdę ma sens ponieważ ten skup wyeliminuje tak naprawdę pośredników i da szansę rolnikom z Zamojszczyzny na dobre ceny. – podkreśliła europoseł Beata Mazurek.

Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk dodał natomiast, że Miasto Zamość, tak jak do tej pory, nadal będzie wspierać Zamojskie Zakłady Zbożowe.

Wybudowaliśmy im już nowy parking i nową drogę – ul. Namysłowskiego, w razie czego pomożemy tez jeśli chodzi o nowy grunt pod rozbudowę zakładów – zapewnił prezydent Wnuk – Młyn musi się rozwijać, mam nadzieję, ze z tej mąki będzie chleb i że będzie go coraz więcej i tego życzymy Zamojskim Zakładom Zbożowym – dodał.

Poniżej wideo z wczorajszej konferencji w Skierbieszowie.

Poprzedni artykuł“Rok nieistnienia” wystawa w Zamojskim Domu Kultury
Następny artykułGwałtowne burze w Zamościu i regionie. 88 interwencji strażaków
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments