Gwałtowne burze w Zamościu i regionie. 88 interwencji strażaków

0
309
fot. KMP PSP Zamość

Do 88 zdarzeń wzywani byli strażacy z powiatu zamojskiego, w związku z gwałtownymi burzami, które w dniach 25-27 czerwca przeszły nad Zamościem i regionem. Burzom towarzyszyły intensywne opady deszczu oraz silny wiatr. Nawałnice spowodowały wiele strat materialnych, najważniejsze jednak, że nikt nie został poszkodowany.

– Interweniowaliśmy w gminach: Szczebrzeszyn (17 zdarzeń), Zamość (13 zdarzeń), Stary Zamość (10 zdarzeń), Radecznica (8), Skierbieszów i Zwierzyniec (po 7 zdarzeń), Sitno (4), Adamów (2), Komarów i Miączyn (po 1 zdarzeniu), natomiast w mieście Zamość zanotowaliśmy 12 interwencji. – wylicza Andrzej Szozda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.

Najwięcej zdarzeń dotyczyło wypompowywania wód (62), z czego zalanych posesji (18) oraz z piwnic budynków mieszkalnych (17). W wyniku porywistych wiatrów strażacy usuwali powalone drzewa z dachów budynków gospodarczych (2), napowietrznych linii energetycznych (3) oraz dróg (7). Ponadto w wyniku wyładowań atmosferycznych doszło do dwóch pożarów na terenie Zamościa. Jeden pożar nastąpił w budynku mieszkalnym wskutek wyładowania atmosferycznego, uszkodzona została jedynie instalacja elektryczna oraz urządzenia elektryczne. Drugi pożar dotyczył wolnostojącego drzewa.  

W działaniach związanych z likwidacją i usuwaniem skutków burzy w przeciągu minionego weekendu łącznie zaangażowanych było 673 strażaków i 139 pojazdów Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej.

Poprzedni artykułZamojskie Zakłady Zbożowe otworzyły w Skierbieszowie nowy punkt skupu zbóż [ZDJĘCIA, FILM]
Następny artykułZmiany w programie “Dobry Start 300+”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments