Policjanci przesiedli się na rowery.

0
193

Policjanci ze Zwierzyńca patrolują okolice już nie tylko na czterech kółkach, ale również na dwóch. Od kilku dni turyści i mieszkańcy tej urokliwej roztoczańskiej miejscowości ponownie mogą napotkać policjantów na rowerach. Rowerowe patrole dbają o bezpieczeństwo i reagują, gdy prawo jest łamane. Można je spotkać w parku, w rejonach miejsc rekreacyjnych, nad wodnymi akwenami, wszędzie tam, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony.

Na ulice Zwierzyńca, podobnie jak w ubiegłym roku w czasie wakacji, wyjechały rowerowe patrole. Miejscowi policjanci na rowerach dbają o bezpieczeństwo i służą pomocą zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Patrolują, ale i edukują o bezpieczeństwie. Reagują na łamanie prawa. Zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych, zarówno przez pieszych jak i właścicieli jednośladów.

Można ich spotkać w rejonie miejsc rekreacyjnych, na ścieżkach rowerowych, w parku, nad akwenami wodnymi, ale także w centrum urokliwego Zwierzyńca i w okolicznych miejscowościach. Ich skuteczność i mobilność podkreślają sami mundurowi. Wykorzystanie rowerów w codziennej służbie ułatwia dotarcie w miejsca, do których dojazd radiowozem jest niemożliwy lub znacznie utrudniony.

info: Dorota Krukowska – Bubiło/ KMP w Zamościu

Poprzedni artykułDożynki Powiatu Zamojskiego 2021. Wiadomo, kiedy i gdzie się odbędą.
Następny artykuł18 – latka wymusiła pierwszeństwo i doprowadziła do dachowania innego auta
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments