Kolejne spektakle Zamojskiego Lata Teatralnego już w weekend! 

0
254

46. Zamojskie Lato Teatralne trwa w najlepsze. Wczoraj (23.06) na Rynku Wielkim odbyło się przedstawienie dla najmłodszych widzów pt. „Ach, jak cudowna jest Panama” w wykonaniu Teatr Lalek Guliwer. Kolejne spektakle zaplanowano na nadchodzący weekend.

 

26 czerwca (sobota), na Rynku Wielkim, o godzinie 21:00, wystąpi Teatr Warszawskiego Centrum Pantomimy ze sztuką „Once”.

Spektakl „Once” przez wiele lat znajdował się w repertuarze rosyjskiego Derevo Laboratorium Antona Adasinskiego, wystawiany w wielu miejscach świata zdobywał dużą liczbę nagród i wyróżnień.Dzięki współpracy Warszawskiego Centrum Pantomimy i Derevo Laboratorium, założyciel i lider rosyjskiego teatru Anton Adasinskyi po raz pierwszy w kilkudziesięcioletniej historii zespołu, zdecydował się zrealizować ten spektakl z aktorami innego teatru, wybierając warszawską pantomimę. Tak więc narodziła się opowieść…To po prostu musiało się zdarzyć. Dwoje ludzi zakochało się w sobie. Czując miłość, świat się przebudził lecz Ona i On poczuli się w tym świecie uwięzieni. Odlecieli więc na kieszonkowej komecie, wznosząc się wyżej i wyżej wprost do gwiazd…

scenariusz, reżyseria: Anton Adasinsky i Derevo Laboratorium

scenografia Maxim Isaey

czas trwania: 80 min.

Występują: Paulina Staniaszek, Ewelina Grzechnik, Maciej Jan Kraśniewski, Wojciech Rotowski, Bartłomiej Ostapczuk

Bilety w cenie 12 złotych będą do nabycia godzinę przed spektaklem w namiocie organizacyjnym.

 

27 czerwca (niedziela), na Rynku Wielkim, o godzinie 22:00, Teatr A Part z Katowic zaprezentuje widowisko pt. „Faust”.

Przedstawienie jest osnute na kanwie mitu faustycznego i nawiązuje do wątków zawartych w dwóch najsłynniejszych dziełach faustowskich: „Tragicznych dziejach doktora Faustusa” Marlowa i „Fauście” Goethego, nie jest jednak adaptacją znanych literackich pierwowzorów. Historia faustyczna oraz alchemiczny sztafaż są tu pretekstem do kreowania teatralnych obrazów dotyczących dwoistości natury ludzkiej, rozpostartej między młodość i starość, potrzeby ciała i ducha, seksualne siły i pęd ku śmierci, potrzebę poznania i zagubienie, intelekt i emocje. Na poziomie opowieści to historia o kobiecie i zadurzonym w niej mężczyźnie, zaplątanym w obsesyjną spiralę uczuć. Świat, w którym rozgrywa się spektakl to emocjonalny sabat, odbywający się w głowie bohatera.

czas trwania: 60 minut, bilet 12 zł

Scenariusz, reżyseria, scenografia: Marcin Herich

Występują: Natalia Kruszyna (Marta Zielonka), Joanna Pyrcz (Alina Bachara), Monika Wachowicz, Maciej Dziaczko, Jakub Kabus, Marek Radwan (Grzegorz Król), Cezary Kruszyna, Lesław Witosz (Daniel Dyniszuk), Dariusz Piotrowski

Bilety w cenie 12 złotych będzie można zakupić godzinę przed spektaklem w namiocie organizacyjnym.

Szczegółowe informacje o spektaklach znajdziecie na www.zlt.zdk.zamosc.pl .

Sponsorami tegorocznego ZLT są: PKO Bank Polski, Veolia PL i Grupa PGE Dystrybucja.

206447468 4863805980301683 5554765752377041712 n Kolejne spektakle Zamojskiego Lata Teatralnego już w weekend! 
- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments