Zakaz używania telefonów i nowe piktogramy

0
251

Wprowadzone z początkiem czerwca zmiany w przepisach ruchu drogowego zabraniają korzystania ze smartfonów i innych urządzeń elektronicznych w sposób, który ogranicza możliwość obserwacji sytuacji na jezdni. W Zamościu przypominają o tym piktogramy malowane w ramach wspólnej inicjatywy zamojskiej Policji, Zarządu Dróg Grodzkich, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz dyrekcji szkół. Przed kilkoma dniami takie znaki namalowali przed przejściami w okolicach Szkoły Podstawowej numer 6 uczniowie tej placówki.

Przed kolejnymi przejściami dla pieszych w Zamościu pojawiły się piktogramy przypominające o zakazie korzystania z telefonów komórkowych w trakcie wchodzenia bądź przechodzenia przez pasy. W miniony czwartek symbol przekreślonego smartfona i napis SMART STOP przed przejściami w okolicach Szkoły Podstawowej numer 6 malowali uczniowie tej placówki.

Przed przystąpieniem do części praktycznej – malowania piktogramów, uczniowie podczas krótkiej pogadanki dowiedzieli się w jaki sposób należy poruszać się po drodze. O bezpieczeństwie w ruchu drogowym młodzieży opowiedzieli przedstawiciele Policji, Zarządu Dróg Grodzkich oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

pogadanka z uczniami przed szkołą z udziałem policjanta i innych osób z instytucji publicznych

W najbliższym tygodniu podobne oznakowanie poziome pojawi się nie tylko przed przejściami dla pieszych w okolicach szkół, ale również w rejonach galerii handlowych, dworca i innych miejsc, które generują duże natężenie ruchu pieszych, w tym młodzieży.

Przypominamy, że od początku czerwca w trakcie wchodzenia bądź przechodzenia przez jezdnię pieszych obowiązuje zakaz korzystania z telefonów komórkowych lub innych urządzeń elektronicznych, w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na drodze i na samym przejściu.

Źródło: KMP Zamość, starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

68 186146 Zakaz używania telefonów i nowe piktogramy 68 186148 Zakaz używania telefonów i nowe piktogramy 68 186145 Zakaz używania telefonów i nowe piktogramy 68 186147 g Zakaz używania telefonów i nowe piktogramy

Poprzedni artykułGRYF WALECZNE SERCE!
Następny artykułSporo nowych ofert pracy w Zamościu i regionie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments