Wokalny sukces Aleksandry Bartoszczyk

0
456

Wokalistka z GOK w Nieliszu – Aleksandra Bartoszczyk została wyróżniona na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Śpiewający Słowik”.

Tradycyjne konkurs składał się z dwóch etapów. Jak czytamy w regulaminie celem pierwszego- powiatowego było „wyłonienie najzdolniejszych młodych wokalistów z całej Lubelszczyzny i umożliwienie im zaprezentowania się w etapie wojewódzkim”. Eliminacje powiatowe odbyły się 29 maja w Krasnobrodzkim Domu Kultury. W tym roku przeprowadzono je online bez osobistego udziału wykonawców. Jurorzy oceniali uczestników na podstawie przysłanych nagrań wideo. Komisja zdecydowała, że w kategorii wiekowej 14-16 lat Powiat Zamojski będzie reprezentować wokalistka z GOK w Nieliszu ALEKSANDRA BARTOSZCZYK! Jury w Krasnobrodzie doceniło także występ innej solistki z ośrodka kultury w Nieliszu – Oliwii Krawczyk, której przyznano jedno z 5 wyróżnień! 

Etap wojewódzki miał już formułę stacjonarną. Przesłuchania zaplanowano na 14 i 15 czerwca. Występy konkursowe oceniała komisja, w której zasiedli znani polscy muzycy: Wanda Kwietniewska, Wojciech Cugowski i Piotr Markowski i to właśnie to zacne grono przyznało WYRÓŻNIENIE DLA ALEKSANDRY BARTOSZCZYK! 

Ola od wielu lat uczęszcza na zajęcia wokalne do GOK w Nieliszu, jej trenerem wokalnym jest Pani Renata Banach. Wokalistka ma już na swoim koncie ogólnopolskie sukcesy muzyczne zarówno solowe, jak i z zespołem Iskierki, który także działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Nieliszu.

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Plenerowy spektakl dla dzieci “Ach, jak cudowna jest Panama”
Następny artykuł20 ciekawostek ze świata, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments