Prezydent i Wójt podpiszą porozumienie o współpracy

0
183
Prezydent Andrzej Wnuk, fot. archiwum NKZ, Wójt Ryszard Gliwiński, fot. Facebook/Ryszard Gliwiński

17 czerwca o godz. 9.00 w ratuszu Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk oraz Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński podpiszą porozumienie w sprawie przystąpienia do współpracy i realizacji wspólnych przedsięwzięć w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

ZIT to pakiet narzędzi dedykowanych partnerstwom samorządów, które tworzą tak zwane Miejskie Obszary Funkcjonalne (MOF). W skład MOF wchodzą miasta jako obszary rdzeniowe i powiązane z nimi funkcjonalnie gminy, a więc Miasto Zamość i Gmina Zamość.

Jedną z kluczowych korzyści zawarcia porozumienia międzygminnego jest strategiczne, zintegrowane i funkcjonalne podejście do rozwiązywania problemów i barier rozwojowych na obszarze funkcjonalnym Miasta Zamość i Gminy Zamość. Formuła ZIT umożliwi  aplikowanie w konkursach i realizację projektów, które będą współfinansowane ze specjalnie wydzielonej na ten cel puli środków UE, w perspektywie finansowej 2021-2027. Obligatoryjnym elementem współpracy jest opracowanie Planu Działań ZIT, będącego wspólną strategią określającą cele i kierunki działania samorządów w ramach zawiązanego partnerstwa.

 

Poprzedni artykułZAMOŚĆ: Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości
Następny artykułCiągnik rolniczy przejechał mężczyznę (zdjęcia)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments